Food,  Lifestyle

4 mity o cateringach dietetycznych

Popularność diet pudełkowych z dostawą wciąż rośnie. Catering dietetyczny stał się modny również ze względu na pandemię koronawirusa. Wiele zapracowanych osób, które wcześniej wychodziły do restauracji lub jadły posiłki w biurze, teraz zamawia dietę pudełkową pod drzwi mieszkania. Jednocześnie wokół firm cateringowych i ich oferty narosło sporo mitów. W tym tekście bierzemy pod lupę najpopularniejsze z nich.

#1 Catering dietetyczny jest drogi

To najpopularniejszy mit i argument, który często wysuwają osoby sceptycznie nastawione do tej formy żywienia. Aby udowodnić, że catering dietetyczny nie jest drogi, należy szczegółowo prześledzić ceny poszczególnych składników i doliczyć do tego czas, przeznaczony na przygotowanie posiłków. Inna opcja to porównanie dań z cateringu do cen podobnego menu z restauracji. Warto zaznaczyć, że dzienne menu diety pudełkowej składa się zazwyczaj z pięciu dań. Wielkość porcji zależy przede wszystkim od wybranego przez klienta wariantu kalorycznego. Poza tym dania z cateringu nie odbiegają smakiem, kompozycją i wyglądem od dań z restauracji. Cena za jeden dzień diety pudełkowej to średnio od 40 do 60 złotych. Pięć posiłków z dostawą w tej cenie to naprawdę dobra okazja. 

#2 Catering dietetyczny działa tylko na terenie dużych miast 

To kolejny mit, który być może do tej pory powstrzymywał Cię przed zamówieniem diety pudełkowej. Dobre firmy cateringowe działają nie tylko w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Łódź (https://www.maczfit.pl/lodz/), ale również na terenie mniejszych miejscowości (Rumia, Żyrardów, Czeladź, Imielin, Zielonki itp.). Wystarczy wpisać w internetową wyszukiwarkę hasło “catering dietetyczny + wybrane miasto” i sprawdzić, która firma oferuje dowóz w Twoje regiony. Na stronie https://www.maczfit.pl/lodz/ znajdziesz szczegółową listę miast, w których działa catering Maczfit.

#3 Catering dietetyczny jest dla tych, którzy chcą schudnąć

Prawdą jest, że na dietę pudełkową często decydują się osoby, które chcą schudnąć. Odpowiednio ułożone menu, pełne wartościowych składników odżywczych, pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Jednak catering dietetyczny to również świetna opcja dla innych klientów. Dobre firmy cateringowe mają w swoich ofertach menu dla sportowców i osób, które chcą zbudować masę mięśniową. Nie brakuje także propozycji dla przyszłych mam oraz cukrzyków. Klient może wykluczyć z menu gluten, laktozę oraz inne alergeny. Tak szeroka oferta sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

#4 Catering dietetyczny jest tylko dla znawców

Z usług firm cateringowych często korzystają sportowcy, celebryci i influencerzy. Stąd błędne przekonanie, że catering dietetyczny to opcja tylko dla sportowych freaków i maniaków zdrowego trybu życia. Nie musisz martwić się tym, że czegoś nie rozumiesz lub nie wiesz, jak obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. W firmach cateringowych pracują wykwalifikowani dietetycy, którzy pomogą Ci dobrać dietę pudełkową, spełniającą Twoje potrzeby i oczekiwania.

Dodaj komentarz