Lifestyle

Autopsja Jane Doe cda – TU obejrzysz cały film za darmo

Pewnego wieczora do rodzinnego prosektorium trafia martwa kobieta o nieznanej tożsamości, którą policja określa jako Jane Doe. Ojciec wraz z synem przystępują do sekcji zwłok, która z każdym kolejnym wyciągniętym organem staje się coraz dziwniejsza i niepokojąca.

Autopsja Jane Doe cda — fabuła

Policja, badając ślady krwawej zbrodni w jednym z domów, natrafia w piwnicy na częściowo odkopane ciało niezidentyfikowanej kobiety. W prawodawstwie amerykańskim osobę o nieustalonej tożsamości nazywa się Jane Doe lub John Doe (Łania).

Jane Doe trafia do rodzinnego prosektorium, gdzie zostaje poddana autopsji przez koronera Tommy’ego Tildena i jego syna Austina. Pierwsze oględziny ciała nie przynoszą żadnych odpowiedzi, co było powodem śmierci dziewczyny. Co ciekawe, choć ciało wygląda na świeże, rany wskazują na to, że dziewczyna była martwa już od dłuższego czasu. W niewiadomy sposób jej nadgarstki i kostki zostały złamane, a język wyrwany. Po otwarciu ciała Tommy i Austin znajdują coraz więcej zadziwiających śladów. Im dłużej trwa autopsja Jane Doe, tym więcej niepokojących sygnałów zaczyna świadczyć o tym, że ojciec z synem mierzą się z tajemnicą sięgającą dalej niż nauka.

Autopsja Jane Doe cda — ciekawostki

Autopsja Jane Doe to pierwszy anglojęzyczny film wyreżyserowany przez norweskiego reżysera André Ovredala.The Autopsy of Jane Doe zebrał bardzo dobre recenzje, a wśród osób chwalących film był sam król horroru Stephen King.

Na szczególną uwagę w filmie zasługuje muzyka, a zwłaszcza przewodni utwór, będący zwykłą dziecinną piosenką, która świetnie kontrastuje z całym przerażającym klimatem. Na tle innych horrorów Autopsja Jane Doe prezentuje się całkiem dobrze. Oryginalna historia wzbogacona całkiem niezłymi efektami oraz udaną grą aktorską z pewnością zapewni dobrą rozrywkę miłośnikom tego gatunku.

Tytuł oryginalny:The Autopsy of Jane Doe
Rok produkcji: 2016
Kraj produkcji: Wielka Brytania/USA
Aktorzy: Brian Cox, Emile Hirsch, Ophelia Lovibond, Michael McElhatton, Olwen Catherine Kelly
Reżyser: André Øvredal
Scenariusz: Ian B. Goldberg, Richard Naing
Muzyka: Danny Bensi, Saunder Jurriaans

Dodaj komentarz