Dom

Czym się kierować przy wyborze materaca?

Przytłacza Cię wybór oferowanych materacy? Chcesz wiedzieć, jaki rodzaj materaca jest dla Ciebie odpowiedni? Czy tracisz sen szukając odpowiedniego produktu? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce: pomożemy Ci szybko i łatwo znaleźć idealny materac dla Twoich potrzeb. Dlaczego jest to tak ważne? Odpowiedni materac pomaga spać lepiej i głębiej. Dzięki temu rano czujesz się naprawdę świeżo i możesz iść w swoje życie w bardziej skoncentrowany i efektywny sposób.

Samodzielnie czy z partnerem?

Przede wszystkim należy wyjaśnić, czy na materacu śpimy sami, czy też dzielimy go z kimś, kto może mieć zupełnie inne przyzwyczajenia senne i kto może mieć inną budowę ciała. Jeśli różnice w pozycji spania i ciężarze ciała są poważne, należy w miarę możliwości zakupić dwa indywidualne materace. Jeśli w łóżku dwuosobowym oba materace leżą bezpośrednio obok siebie, to w każdym przypadku powinny być tej samej wysokości, aby uniknąć „schodów” w łóżku. Wówczas należy również zastosować dwa stelaże listwowe zgodne z materacami, gdyż w przeciwnym razie obie osoby podczas snu będą się staczać na środek podwójnego łóżka. Szczególnie nadają się do tego modele z listwami.

Jaka pozycja do spania?

Następnym krokiem jest określenie, jaki rodzaj materaca najlepiej pasuje do Ciebie i Twoich nawyków związanych ze spaniem. Aby to zrobić, krótko zastanów się, czy zazwyczaj wolisz zasypiać leżąc na brzuchu lub plecach, czy na boku. Będzie to wtedy Twoja preferowana pozycja do spania. Osoby śpiące na boku potrzebują bardzo elastycznego i dopasowującego się materaca ze względu na silnie zmieniające się kontury ich ciała na boku, aby ich ramiona i biodra mogły się wystarczająco głęboko zagłębić. Z kolei osoby śpiące na brzuchu i plecach potrzebują twardszego materaca, który zapewni im dobre podparcie i zapobiegnie zwisaniu w środkowej części ciała. W zależności od pozycji, w jakiej śpimy, należy wybrać materac, który zapewni odpowiednie możliwości adaptacyjne lub wsparcie.

Różne typy

Zimny materac piankowy charakteryzuje się bardzo dobrą adaptacją do ciała i elastycznością punktową. Jest to optymalny materac dla osób, które częściej zmieniają pozycję do spania i ogólnie śpią bardziej niespokojnie. Takie materace lepiej nadają się dla osób, które lubią spać nieco cieplej. Materace z zimnej pianki są również polecane dla par, ponieważ mają niską oscylację. Materac z pianki lateksowej to dobry wybór dla osób śpiących na boku i na brzuchu. Dla osób śpiących wyłącznie na plecach materac z czystego lateksu może być czasem zbyt miękki. Lateks charakteryzuje się bardzo dobrym dopasowaniem do ciała i elastycznością punktową, jest również polecany przy bólach kręgosłupa.

Osoby, które dużo się pocą powinny unikać materacy lateksowych. Lateks może być również problematyczny dla alergików. Materace sprężynowe to dobry wybór dla osób śpiących na plecach i brzuchu. Uczucie leżenia jest zazwyczaj nieco twardsze. Osoby śpiące na boku powinny zatem wybrać inny materac, ponieważ rdzeń sprężynowy ma często zbyt płytką głębokość zapadania się. Może to prowadzić do bólu pleców. Materac sprężynowy to optymalny materac dla osób, które lubią twardy, raczej spokojny sen i preferują nieco chłodniejszy sen. Swoją drogą, najpopularniejszym wariantem wśród tego typu materacy jest materac sprężynowy kieszeniowy.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://citymeble.com/gdansk/selene-materace,109,pl.html

Dodaj komentarz