Moda

Dlaczego warto zdecydować się na biustonosz sportowy?

Dla Pań preferujących aktywny tryb życia zalecane jest noszenie stanika sportowego, który zapewnia komfort, poza tym gwarantuje bezpieczeństwo i wsparcie dla biustu. Ten rodzaj bielizny jest niezbędny zarówno do porannego joggingu, fitnessu, gier zespołowych, jak i do treningu siłowego.

Dlaczego biustonosze sportowe cieszą się obecnie olbrzymią popularnością?

Pierwszy specjalny biustonosz sportowy pojawił się w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Początkowo tenisistki zaczęły nosić specjalną bieliznę, ale na pierwszym etapie była to bielizna używana wyłącznie przez profesjonalnych sportowców. 

Z kolei pierwsze komercyjnie udane modele pojawiły się w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat siedemdziesiątych. Wówczas w wielu krajach zaczęto aktywnie promować sport i zdrowy tryb życia. Wtedy to wielu zwykłych ludzi zaczęło spędzać aktywnie czas i codziennie trenować, biegać, czy też jeździć na rowerze. Kiedy aktywnym mężczyznom wystarczyło zakupić wygodne trampki i dres, to Panie stanęły przed poważniejszym problemem. Pomimo tego, że bieganie jest niezwykle korzystne dla układu krążenia, to robienie tego bez specjalnego biustonosza, mogło doprowadzić do nieodwracalnych zmian i obniżenia damskich piersi. Szczególnie zauważalne były zmiany u posiadaczek dużego biustu.  

W tym czasie trzy Amerykanki tzn. Lindel, Smith i Miller postanowiły opracować biustonosz, który sprawi, że damski trening będzie bezpieczny zarówno dla urody, jak i zdrowia kobiecych piersi. Był to model bez wewnętrznych szwów, zapewniający przyzwoity poziom wsparcia. Pomysł Amerykanek odniósł ogromny sukces, zmieniając autorki w  naprawdę zamożne kobiety. Właśnie dlatego wówczas nastąpiła popularyzacja staników sportowych. Stały się one ogólnodostępne i tak też pozostało do dziś.

Obecnie wiele wiodących firm produkuje innowacyjne modele sportowych biustonoszy, które są zwykle wykonane w oparciu o badania naukowe, dzięki czemu bywają niezwykle wygodne, bezpieczne i stylowe. 

Jakie są dostępne rodzaje staników sportowych?

Modele biustonoszy sportowych wyróżnia kilka ważnych cech. Między innymi jest to stopień wsparcia. Istnieją  więc trzy opcje staników, które mogą zapewnić średnie, wysokie i niskie wsparcie. Zastanawiając się nad zakupem, należy wybrać konkretną opcję, biorąc pod uwagę rozmiar biustu i planowane obciążenie. Im większy rozmiar klatki piersiowej i im większe obciążenie, tym większy stopień podparcia będzie niezbędny. Modele o niskim poziomie podparcia są zwykle oznaczone słowem Light. Powinny  go wybierać tylko właścicielki małego biustu, które planują uprawiać aktywności niewymagające intensywnego obciążenia dynamicznego. Tę opcję można wybrać do jazdy na rowerze, na zajęcia pilates lub do stretchingu. Z kolei średnie podparcie jest konieczne przy umiarkowanych obciążeniach, na przykład podczas ćwiczeń na symulatorach. Do biegania, skakania na skakance i innych aktywności wymagających podskakiwania, na przykład  podczas gry w siatkówkę, należy wybrać produkt o wysokim stopniu podparcia. 

Jeśli więc zamierzamy zakupić odpowiedni dla siebie biustonosz sportowy to najszybciej i najwygodniej można to zrobić, korzystając z oferty dobrze zaopatrzonego sklepu z bielizną online.

Polecamy!

Dodaj komentarz