Uroda

Hity czy kity: jadeitowy roller do twarzy

Lifting, wygładzenie zmarszczek oraz zmniejszenie porów za kilkanaście złotych. Czy to wogóle możliwe? Okazuje się, że tak! Wystarczy zaopatrzyć się w jadeitowy roller do twarzy. Chcesz wiedzieć, jak działa ten gadżet? Czytaj dalej!

Jadeitowy roller do twarzy — jak to działa?

W medycynie chińskiej jadeit nazywany jest kamieniem młodości. Jego energia przywraca skórze witalność, odmładza ją, wygładza zmarszczki, rozświetla szarą i zmęczoną cerę. Do tego wszystkiego wspaniale relaksuje. Masaż zimnym jadeitem poprawia krążeniem krwi, dzięki czemu worki pod oczami oraz opuchlizna zmniejszają się, a pory ulegają zwężeniu. Taki masaż działa również liftingująco. Kamień, dzięki swoim właściwościom, pozostaje przez dłuższy czas chłodny, ale dodatkowo, można roller umieścić na kilka minut w lodówce. Poranny masaż jadeitowym rollerem pobudza skórę do życia i niweluje opuchliznę oczu. Pamiętaj jednak, aby jadeitu nie chłodzić w zamrażarce, ponieważ zbyt zimny może spowodować, że naczynka, zamiast obkurczyć się — popękają.

Oczywiście, aby jadeitowy roller zadziałał, należy używać go regularnie, minimum raz w tygodniu. Chociaż przy takiej częstotliwości, nie spodziewaj się spektakularnych efektów. Najlepiej stosować go kilka razy w tygodniu. Możesz wtedy liczyć na to, że opuchlizna na twarzy zniknie lub chociaż zmniejszy się, cera dotleni się i ożywi, a pory ulegną zmniejszeniu.

Jadeitowy roller do twarzy – jak wykonać masaż?

Masaż jadeitowym rollerem do twarzy należy wykonywać na oczyszczonej skórze, ruchy powinny być delikatne. Każdy ruch powinien zostać wykonany 3-5 razy, na czole powtórzeń może być więcej.

Przed użyciem rollera, można wykonać delikatny masaż twarzy dłońmi. W tym czasie roller można schłodzić w lodówce, dla uzyskania lepszego efektu. Na twarz możesz nałożyć olejek lub serum, aby uzyskać bardziej relaksujący wymiar zabiegu. Masaż pomoże również kosmetyków wniknąć głębiej w skórę. Masaż rollerem wykonuj zawsze od środka twarzy na zewnątrz, w kierunku węzłów chłonnych, następnie od nosa do ucha, na brodzie w dół, a na szyi z góry na dół. Dokładny opis znajdziesz poniżej:

  • Czoło — masaż zacznij od miejsca między brwiami, prowadź roller w górę, aż do linii włosów. Następnie wykonuj masaż nad brwiami od środka czoła, aż do skroni, przy każdym powtórzeniu posuwaj się wyżej, aż do linii włosów.
  • Okolice oczu — masaż zacznij poniżej linii brwi, nad oczami i delikatnie schodź poniżej oczu, tam, gdzie zwykle pojawiają się worki oraz cienie. Ruchy prowadź od okolic nosa w kierunki skroni.
  • Nos – zacznij od górnej części nosa, kierując wałek w dół do czubka nosa, i tak z każdej strony.
  • Policzki — masuj od środka twarzy do okolic ucha, za każdym razem schodź coraz niżej.
  • Okolice ust — okrąż wałeczkiem usta, a następnie wykonuj ruchy, jakbyś chciała „przepchnąć” limfę w kierunku węzłów chłonnych koło uszu.
  • Szyja — wykonuj w ruch w dół, do obojczyków.

Masażu rollerem jadeitowym nie należy wykonywać na skórze uszkodzonej, w miejscach, gdzie znajdują się pieprzyki, przecięcia, siniaki, rozległe zmiany trądzikowe, trądzik różowaty, oraz gdy skóra jest mocno naczynkowa.

Jadeitowy roller do twarzy — ile kosztuje?

Ceny są różne. Najmniej za jadeitowy roller zapłacimy na Allegro i w sklepach, które sprowadzają produkty do medycyny chińskiej. Drożej, nawet 2 razy, w modnych concept store’ach z niszowymi kosmetykami. Cena rollera zwykle nie przekracza 50 zł. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, czy kamień w rollerze do twarzy jest prawdziwy, a metalowa część wysokiej jakości. Najlepszy jest metal złoto-różowy, bo jest bardziej odporny na korozję.

Dodaj komentarz