Uncategorized

Jak sprawdzić czy torebka jest oryginalna

Torebki damskie mogą być bardzo różne. Część z nich jednak, może wyglądać jak markowe, a tak naprawdę – nie są. Oryginalną torebkę można odróżnić od nieoryginalnej na kilka, bardzo prostych sposobów. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób je odróżniać. Są pewne bardzo charakterystyczne cechy torebki oryginalnej, które musi ona posiadać. Podstawą jest jednak to, aby w przypadku zakupu oryginalnej torebki, na samym początku dokładnie ją sprawdzić. W ten sposób, zyskamy pewność, że kupiliśmy markową torebkę, a dodatkowo, będziemy dokładnie wiedzieć, jak rozpoznać podróbkę. Jak zatem rozpoznać markowe torebki? Na co zwracać uwagę, kiedy planujemy ich zakup? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Pierwszy krok przed zakupem oryginalnej torebki – o czym musisz pamiętać?

Jak rozpoznać podróbkę markowej torebki? Pierwszym i najważniejszym krokiem, jest zwrócenie uwagi na metkę a w szczególności – na kraj, w którym torebka jest wykonana. Metka taka znajduje się najczęściej w środku torebki, podobnie jak certyfikat, który posiada każda, oryginalna torebka. Certyfikaty to standard jeśli chodzi o torebki Chanel czy Louis Vuitton. Logo marki w przypadku takich torebek, jest doskonale widoczne i – co bardzo ważne – zawiera oryginalną nazwę lub logo. Podróbki torebek takich marek jak Dolce Gabbana, Channel czy – wspomniany wcześniej – Louis Vuitton lub marka Pinko , nierzadko mają delikatnie zmodyfikowane logo lub nazwę. Zwrócenie uwagi na logo i metkę, jest zatem pierwszym krokiem, jeśli chcemy mieć pewność, że kupiliśmy oryginalny model wybranej torebki.

Zapach torebki – czy ma znaczenie?

Kolejną kwestią, jeśli chcemy dokładnie sprawdzić, czy wybrana przez nas torebka jest oryginalna, jest jej zapach. Torebki skórzane takich marek jak właśnie Louis Vuitton, pachną skórą naturalną, a każdy doskonale wie, jak taka skóra pachnie. W momencie, jeśli chcemy odróżnić oryginalną torebkę od podróbki, warto ją powąchać. Podróbki, będą pachniały chemią, gumą oraz innymi, niekoniecznie przyjemnymi zapachami, które świadczą o tym, że torebka nie została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Jeśli mówimy o oryginalnej torebce, po jej powąchaniu, poczujemy tylko i wyłącznie skórę naturalną, nic innego.

Czy szwy w oryginalnych torebkach mają znaczenie?

Kiedy chcemy mieć pewność, że kupiliśmy oryginalną torebkę, warto przyjrzeć się jej szwom. Na pierwszy rzut oka, mogą wyglądać one identycznie, jak te w oryginalnych. W przypadku podróbek, będziemy jednak mogli dostrzec minimalne różnice chociażby w kolorze nici czy liczbie szwów. Taka weryfikacja torebki jest nieco czasochłonna, jednakże da nam pewność, czy mamy do czynienia z oryginalną torebką, czy w naszych dłoniach trzymamy podróbkę.

Gdzie kupować oryginalne torebki znanych marek?

Kolejnym, bardzo ważnym krokiem, jeśli chodzi o zakup oryginalnej torebki jest wybór miejsca. Markową torebkę kupimy tylko i wyłącznie w renomowanych sklepach – nie znajdziemy ich na bazarach czy w podejrzanych sklepach internetowych – np. takie jak torebki
damskie na Answear.com. Jeśli zatem chcemy mieć pewność, że w naszych dłoniach znajduje się oryginalna torebka Louis Vuitton, najlepiej kupić ją w dobrym sklepie z galanterią skórzaną lub stacjonarnym sklepie marki. Torebki sprzedawane na bazarach z pewnością nie są oryginalne – tego możemy być pewni.

Cena ma znaczenie – dowiedz się ile powinna kosztować oryginalna torebka

Podróbkę torebki kupimy za niewielkie pieniądze w porównaniu z tymi, które będziemy musieli przeznaczyć na zakup oryginalnej. Marka Louis Vuitton to torebki, które mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Co więcej, poza ceną, oryginalne torebki wyróżnia także indywidualny numer seryjny. Podróbkę torebki kupimy nierzadko za mniej niż 200 zł. To rzeczywiście niewiele, jednakże należy pamiętać, że wykonywanie podróbek odzieży, torebek czy innych przedmiotów znanych marek, jest nielegalne.

Pamiętaj, dokładnie obejrzyj torebkę przed zakupem. Zwróć uwagę na logo, certyfikat oraz zapach. Nie kupuj torebek z nieautoryzowanych sklepów. Przyjrzyj się, z jakiego materiału jest wykonana. Jeśli będziesz pamiętać o tych wszystkich zasadach, z całą pewnością będziesz mieć pewność, że dokonujesz zakupu oryginalnej torebki Louis Vuitton, Channel czy Dolce Gabbana.

Dodaj komentarz