Uroda

Kiedy i jak stosować kosmetyki z witaminą C?

Witamina C znana jest ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. Stosowana wewnętrznie wzmacnia odporność i podnosi zdolności organizmu do przeciwdziałania procesom starzenia się. Witamina C wchodząca w skład kosmetyków także wykazuje silne działanie przeciwstarzeniowe. Wzmacnia strukturę skóry i poprawia jej kondycję. Dowiedz się, jak i kiedy stosować kosmetyki z witaminą C.

Witamina młodości – jak działają kosmetyki z witaminą C?

Witamina C ma właściwości rewitalizujące skórę i wyraźnie poprawiające jej wygląd oraz kondycję. Z tego względu nazywana jest „witaminą młodości”. Regularne stosowanie kosmetyków, w których składzie znajduje się witamina C, odejmuje nam lat i sprawia, że skóra wygląda zdrowiej, jest bardziej jędrna, a przebarwienia są mniej widoczne. Witamina C ma przede wszystkim działanie antyoksydacyjne, co oznacza, że przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu. To stan, kiedy zaburzona jest wymiana tlenowa na poziomie komórkowym. Powoduje to przyspieszone obumieranie komórek, spowolnienie procesu odbudowy i w efekcie starzenie się skóry i całego organizmu. Za ten stan odpowiedzialne są wolne rodniki powstające w wyniku stresu oksydacyjnego. Witamina C zwalcza je, tym samym spowalniając proces starzenia się. Stosowana zewnętrznie, w kosmetykach, pobudza produkcję kolagenu, przez co poprawia się elastyczność skóry. Uszczelnia też naczynia krwionośne, dzięki czemu zmniejsza się skłonność do pękania naczynek. Witamina C w kosmetykach działa też dobroczynnie na cerę trądzikową i przyspiesza gojenie się zmian.

Kolejna dobroczynna właściwość witaminy C to jej działanie przeciwzmarszczkowe. Kosmetyki z witaminą C mają też działanie nawilżające i zapobiegające przesuszeniu skóry oraz rozjaśniają przebarwienia. Dodatkowo chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Jak więc widać, korzystnych dla skóry właściwości kosmetyki z witaminą C mają bez liku.

Kiedy stosować kosmetyki z witaminą C?

Kremy, serum czy inne kosmetyki z witaminą C możemy zacząć stosować już po 25. roku życia. Skóra zaczyna starzeć się dość szybko i choć na początku zmiany te nie są widoczne, to lepiej jest im zawczasu przeciwdziałać, niż w późniejszym czasie podejmować radykalne kroki. Kosmetyki z witaminą C są przydatne na co dzień, można stosować je jako bazę pod makijaż, a także na noc, by pobudzić komórki skóry do odbudowy. W tym celu warto zastosować serum z witaminą C np. od Avon. Dla młodszych pań sprawdzi się lekki krem odżywczy z witaminą C, te w bardziej dojrzałym wieku powinny sięgnąć po kremy ujędrniające i rewitalizujące z dodatkiem witaminy C.

W jaki sposób stosować kosmetyki z witaminą C?

Kosmetyki z witaminą C stosujemy tak, jak wszystkie inne kremy i serum. Należy nakładać je cienką warstwą na skórę twarzy i pozostawić do wchłonięcia. Serum z witaminą C zaleca się stosować kilka razy w tygodniu, natomiast kremy aplikować można codziennie. Krem z witaminą C świetnie sprawdzi się jako baza pod makijaż – nawilży skórę twarzy, a przy okazji będzie dla niej ochroną przed promieniowaniem UV.

Dodaj komentarz