Lifestyle

Kim jest Aleksandra Kostka?

Aleksandra Kostka jest pogodynką, która się nie boi wyzwań. Prezenterka ta jest znana między innymi ze swoich występów w programach takich jak „Panorama” czy też „Pytanie na śniadanie”. Aleksandra Kostka powiedziała nieco więcej o swojej pracy.

Życie zawodowe

Aleksandra Kostka ma mnóstwo pomysłów na to, aby pogoda była za każdym razem przedstawiana innymi słowami. Przypomina, że jest to najprawdziwsza prawda, a nie jakaś kokieteria. W pracy zawsze jest konkretna jak prognoza pogody. Przedstawia zawsze czyste oraz suche fakty. Podaje skrupulatnie ilość opadów, temperaturę, ciśnienie czy też prędkość wiatru. Raczej w tych wartościach nie da się ponieść fantazji. Wbrew pozorom to właśnie jest najprostsze. Zdaniem Aleksandry Kostki kluczem do ciekawych wypowiedzi jest przypomnienie sobie wszystkich synonimów, lekcji języka polskiego, porównań oraz ciekawostek. To wszystko właśnie tworzy jedną wielką całość. Dzięki temu wszystkiemu ciekawie zawsze można wprowadzać widzów w pogodowe oczywiście aktualne wiadomości. Na pewno zauważyliśmy już, że każdy z prezenterów pogody, także Aleksandra Kostka musi swój własny styl wypracować.

Aleksandra Kostka uwielbia zmienną pogodę, ponieważ wtedy ma o czym mówić. Z drugiej strony jeśli pogoda się nie zmienia i to przez kilka dobrych dni, to zaczynają się poważne „schody”. Wówczas trzeba nagłówkować się , aby opowiadać o pogodzie troszkę inaczej oraz nie nudno. Prywatnie Aleksandra Kostka nie lubi zimna. Całkiem na poważnie rozważa wyprowadzkę do ciepłych krajów w przyszłości.

Sytuacja mrożąca krew w żyłach

Okazuje się, że praca prezenterki pogody wcale nie jest nudna i zdarzają się sytuacje, które mrożą krew w żyłach. Takowe sytuacje się zdarzają co jakiś czas. Jednak Aleksandra Kostka zawsze miała tego świadomość wiedziała doskonale, że praca nie będzie zbyt łatwa. Nie ma raczej opcji, aby Aleksandrę Kostki coś wyprowadziło z równowagi. Tak naprawdę cokolwiek się zdarza Aleksandrę Kostkę wzmacnia. Można powiedzieć, że żyje według sformułowania – co nas nie zabije to nas wzmocni. Oczywiście zabawne sytuacje również się zdarzają. Jakaś konkretnie? Kiedyś Aleksandra Kostka prezentowała pogodę plenerową i trzy metry od niej był prowadzony wywiad z inną telewizyjną stacją. Zdarzyło się tak, że zarówno jej prognoza pogoda, jak i także wywiad poszły jednocześnie na antenę na żywo. Był to moment, w którym wiele osób by się poddało i zestresowało. Co jak co, ale brak skupienia doprowadziłby do katastrofy. Dzisiaj już może Aleksandra Kostka powiedzieć, że opanowała tę sytuację i zawsze jej się udaje bez problemu dobrnąć do samego końca.

Dodaj komentarz