Uroda

Na czym polega degażowanie włosów?

Niektóre kobiety narzekają na zbyt grube lub gęste włosy. Z myślą o nich, fryzjerzy wymyślili specjalnie nożyczki, zwane degażówkami, które mają za zadanie przerzedzić włosy, ale nie ciąć ich w linii prostej. Zabieg ten nazywany jest degażowaniem. Fryzjerzy stosują go również po to, aby krótkie fryzury pozwoliły się postawić lub układały się lepiej. Sprawdź, czy degażowanie jest dla Ciebie.

Na czym polega degażowanie włosów?

Degażowanie często mylone jest z cieniowaniem. Zdecydowana różnica polega na tym, że w ramach degażowania włosy przerzedzane są na całej ich długości, a cieniowaniu poddawany jest jedynie niewielki obszar. Degażówki łamią włosy, aby je przerzedzić, a nożyczki fryzjerskie przecinają je.

Zabieg ten polecany jest szczególnie kobietom o grubych, bardzo gęstych, kręconych oraz falowanych włosach. Nie powinny się na niego decydować natomiast posiadaczki włosów rzadkich i cienkich, gdyż fryzura będzie wydawała się, jeszcze rzadsza niż jest. Degażowanie włosów nie jest również zalecane dla osób posiadających wysokoporowate włosy, czyli z tendencją do puszenia się pod wpływem wilgotności. W tym przypadku zabieg sprawiłby, że stałyby one się znacznie bardziej podatne na puszenie się, a wystylizowanie odpowiedniej fryzury byłoby o wiele trudniejsze. Ponadto degażowanie zwiększa tendencję do niszczenia się włosów dlatego nie jest zalecany również osobom posiadającym zniszczone włosy.

Degażowanie sprawi, że włosy:

  • będą ładnie układały się przy twarzy,
  • będą podatne na modelowanie,
  • zyskają większą objętość oraz lekkość,
  • poprawi się ich skręt.

Z opinii kobiet, które poddały się degażowaniu włosów, wynika, że przerzedzone włosy są łatwiejsze w układaniu i szybciej schną po myciu. Ich pielęgnacja jest łatwiejsza dzięki mniejszej objętości. Zabieg nie zmienia końcowego efektu wyglądu wymarzonej fryzury, ale za to powoduje większy komfort jej noszenia.

Dodaj komentarz