Uroda

Ochrona skóry po opalaniu – najważniejsze zasady

O ochronie skóry przed słońcem mówi się dużo. Rośnie świadomość społeczeństwa na temat szkodliwego działania promieniowania UV. Wciąż jeszcze niewiele osób pamięta o tym, że po opalaniu również konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Zobacz, jak zapewnić skórze ochronę po opalaniu.

Dlaczego należy zadbać o skórę po opalaniu?

Skóra po opalaniu jest przesuszona, a także podrażniona – nawet jeśli objawy uszkodzeń nie są odczuwane (nie pojawia się zaczerwienienie, świąd lub nadmierne złuszczanie się naskórka). Ponadto uszkodzona zostaje naturalna bariera ochronna, co skutkuje zwiększoną podatnością na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Odpowiednia pielęgnacja po opalaniu zapewnia skórze:

  • odpowiednie nawilżenie,
  • regenerację,
  • odżywienie,
  • zmniejszenie uszkodzeń naskórka i złagodzenie podrażnień,
  • ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Ponadto odpowiednia pielęgnacja po opalaniu powoduje, że opalenizna utrzymuje się dłużej. Skóra jest też lepiej odżywiona, dzięki czemu wygląda zdecydowanie lepiej.

Kosmetyki po opalaniu

W pielęgnacji dużą rolę odgrywają kosmetyki po opalaniu. Dobrej jakości preparaty oferuje drogeria internetowa Ziko Dermo. Są to przede wszystkim dermokosmetyki, czyli produkty bezpieczne dla skóry, które zawierają składniki aktywne, a tym samym dostarczają skórze wszystko to, czego potrzebują.

Kosmetyki po opalaniu należy dopasować do potrzeb skóry. W ofercie znaleźć można żele kojące, które łagodzą podrażnienia i nieprzyjemne objawy (m.in. pieczenie). Dostępne są także kremy i balsamy regenerujące lub utrwalające opaleniznę. Działać na skórę można już pod prysznicem. Umożliwiają to specjalne żele do mycia po opalaniu.

Podrażnienia po opalaniu

Najczęstszym problemem po opalaniu są podrażnienia. Takie działanie ma promieniowanie UV, które uszkadza komórki naskórka przy długotrwałej ekspozycji. Szczególnie narażone są na nie osoby, które nie stosują kosmetyków z filtrem (lub jest on zbyt słaby).

Podrażnienia można złagodzić przy pomocy żelów i balsamów kojących. Zawierają one m.in. pantenol, który wspiera regenerację naskórka. Popularnym składnikiem tego typu preparatów jest też aloes, który ma silne działanie kojące. Aby wspierać regenerację skóry, należy pamiętać nie tylko o pielęgnacji, ale też odpowiednim nawodnieniu organizmu i diecie, która dostarczy witamin (zwłaszcza A, E i z grupy B).

Jak utrzymać opaleniznę przez długi czas?

Dla wielu osób ważne jest utrzymanie opalenizny przez długi czas. Pomóc mogą kosmetyki utrwalające opaleniznę. Zawierają one beta-karoten, który jest naturalnym barwnikiem. Dobrze jest, aby preparat jednocześnie nawilżał, odżywiał i regenerował.

Dodaj komentarz