Uroda

Paznokcie trumienki – inspiracje

Paznokcie trumienki, czyli ballerina shape, jest od lat wiodącym trendem w sposobach piłowania paznokci. Ten ekstrawagancki kształt stosują m.in. siostry z klanu Kardashianek oraz wiele znanych polskich influencerek. Jak osiągnąć „trumienkowy” efekt? Sprawdź!

Paznokcie trumienka — jak osiągnąć „trumienkowy” efekt?

Paznokcie trumienka bez wątpienia wyróżniają się z tłumu. Mimo że paznokieć jest spiłowany w prostokąt, to na długiej płytce dodaje dłoni kunsztu oraz zgrabności. Oczywiście ciekawy efekt można osiągnąć również w wersji krótszej. Tego kształtu paznokci nie polecamy jedynie posiadaczkom okrąglejszych dłoni, gdyż może nadać toporności.

Do zalet paznokci trumienek należy przede wszystkim duża powierzchnia do malowania, a więc i do tworzenia pomysłowych wzorków. Poza tym paznokcie nie są ostro zakończone, co sprawia, że są łatwiejsze w „użytkowaniu” na co dzień. Minusem jest to, że ballerina shape musimy regularnie podpiłowywać, co nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ wymagana jest tu wyjątkowa precyzja. Niemniej jednak warto choć raz wypróbować manicure na tak przygotowanej płytce.

Jak piłować paznokcie trumienki?

Żeby wykonać paznokcie trumienki, należy spiłować płytkę w trójkąt, delikatnie i bez przesadnych ostrości — pamiętajmy, że paznokieć ma tylko lekko się zwężać. Potem piłujemy brzeg paznokcia na prosto, a następnie wyrównujemy go po obu stronach i neutralizujemy ostre krawędzie. Na koniec składamy dłonie od tyłu i porównujemy ich długości i kształty. Z reguły potrzebna jest poprawka.

Akar Olsztyn to hurtownia kosmetyczna, oferująca produkty do pielęgnacji paznokci z najwyższej półki. Warto sprawdzić!

Dodaj komentarz