Uncategorized

Pomysłowe sposoby przechowywania – jakie rozwiązania wybrać?

Podstawową zasadą, która pozwala na utrzymanie w domu porządku, jest znalezienie miejsca dla każdej rzeczy i systematyczne odkładanie ich po każdym użyciu. Wydaje się to proste, jednak takie nie jest. Okiełznanie bałaganu daje bardzo dużo satysfakcji i poprawia jakość życia, dlatego warto o to zadbać. Jak ułatwić sobie utrzymanie porządku?

Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów, które mają pomagać w utrzymywaniu porządku. Jednak warto dobrze przemyśleć taki zakup, ponieważ nie wszystkie sprawdzą się u każdego. Najlepiej będzie postawić na uniwersalne przedmioty, wykonane z dobrych materiałów i przy okazji stanowiące ozdobę pomieszczenia. Wiele takich rozwiązań ma w swojej ofercie firma Brabantia. Aby dobrać akcesoria, które naprawdę ułatwią życie, trzeba skupić się na kilku kwestiach. Jak zagospodarować swoją przestrzeń?

Przyjrzyj się swoim zwyczajom

Żeby zaprowadzić porządek, czasem najpierw trzeba stworzyć bałagan. Sprawdź, gdzie odruchowo odkładasz różne przedmioty. To dobry trop, na którym możesz oprzeć dalsze planowanie. Jeśli np. zawsze zostawiasz krem do rąk w przedpokoju, to może warto znaleźć tam miejsce na ten kosmetyk, zamiast uparcie przenosić go do łazienki. Zastanów się, nad rozwiązaniami, które będą się sprawdzać w Twoim domu. Nie sugeruj się tym, gdzie powinno się przechowywać dany przedmiot, a raczej zaplanuj dla niego miejsce, które będzie wygodne w codziennym użytkowaniu. Nie ma jednego sposobu na organizację przestrzeni, bo każdy z nas ma różne nawyki i potrzeby.

Pozbądź się śmieci

Każdy z nas produkuje codziennie sporo odpadów. Dodatkowo trzeba je również segregować, co wymaga odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni. Dlatego kwestia kosza na śmieci jest tak istotna. W każdym domu powinno ich być aż 5. Jeśli będą stały w widocznym miejscu, to warto wybrać kosze, które będą nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne np. Brabantia kosz na śmieci. Bardzo istotną kwestią jest odpowiedni rozmiar kosza. Jeśli będzie on zbyt mały, to odpady mogą się wysypywać. Zbyt duży kosz na śmieci także nie jest dobrym pomysłem – jeśli będziesz zwlekać z wyniesieniem odpadów do jego zapełnienia, to mogą one zacząć wydzielać nieprzyjemny zapach. Kosze na śmieci powinny być w miejscu, które jest łatwo dostępne i można je szybko wyczyścić.

Zagospodaruj szafę

Kolejnym obszarem, który może przyczyniać się do powstawania bałaganu, jest szafa zubraniami. Choć ułożone w kostkę bluzki i spodnie mogą wyglądać bardzo estetycznie, to zwykle przechowywanie ubrań w taki sposób jest niepraktyczne. Chcąc wyciągnąć konkretną rzecz, możesz zburzyć całą misterną konstrukcję. Wśród tak poukładanych ubrań trudniej też cokolwiek znaleźć. Z pewnością wygodniejszą formę przechowywania stanowi drążek z wieszakami. Takie ubrania mniej się gniotą i można je bez problemu przesuwać. Mniejsze rzeczy, np. bielizna najlepiej schować w szufladach.  Świetnie sprawdzą się także organizery, które ułatwią znalezienie konkretnych sztuk.

Dodaj komentarz