Dom

Pościel z Kory czy z Bawełny? Poznaj różnice

Decydując się na zakup pościeli często stajemy przed dylematem jaki rodzaj pościeli będzie idealny? Aktualnie jednymi z najbardziej popularnych rodzajów są pościele bawełniane oraz pościel z kory. Zastanawiasz się czym różni się bawełna od kory? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Pościel z Kory a Pościel z Bawełny

Pościel z kory wykonana z bawełny (skład znajdziesz na metce) a komplety bawełniane pod względem budowy włókien nie różnią się praktycznie niczym. Kora wykonana w 100% z bawełny posiada podobne właściwości jak zwykła pościel z bawełny płaskiej, świetnie przepuszcza powietrze, nie podrażnia naszej skóry, jest przyjemna w dotyku oraz łatwo się pierze. Podsumowując pościel z kory jest innym rodzajem pościeli bawełnianej, jednak jest między nimi niewielka różnica.

Różnice – Kora i Bawełna

Pościel z kory pod względem składu oraz budowy włókien nie różni się niczym od bawełny płaskiej, jednak posiada jedną cechę, która wyróżnia ją na tle innych rodzajów pościeli – jest bardzo praktyczna i łatwa w konserwacji. Posiada wypukło-wklęsłą fakturę (kora), dzięki której po wypraniu jej w pralce możesz schować ją od razu do szafy, nie ma potrzeby jej prasowania ponieważ nie posiada ona jednolitej, płaskiej powierzchni. To właśnie dzięki temu, komplety z kory są bardzo często wybierane jako nowe posłanie do sypialni przez zabiegane osoby, które chcą zaoszczędzić czas.

Pościel z Kory może być używana przez cały rok, polecana jest szczególnie dla osób dorosłych, gofrowana powierzchnia jest delikatnie bardziej sztywna niż gładka bawełna, jednak dzięki zastosowaniu w produkcji naturalnych włókien bawełnianych nie podrażnia oraz nie uczula. W przypadku wyboru kompletu do sypialni dziecięcej pofałdowana powierzchnia kory może być zbyt szorstka, dlatego nie jest ona polecana dla najmłodszych.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://i-posciel.pl/posciel-z-kory-bielawa-kora

Bogate wzornictwo – pościel z kory do każdej sypialni

Niewątpliwym atutem pościeli z kory jest jej szeroka oferta na rynku pod względem kolorystyki oraz dostępnych wzorów. Czasy gdy pościel występowała wyłącznie w wersji jednokolorowej są za nami, co nie oznacza że osoby ceniące sobie minimalizm nie znajdą swojego kompletu kory. Aktualnie na rynku oferowane są komplety w wielu ciekawych wzorach, bez problemu dobierzesz produkt w taki sposób aby wkomponował się w wystrój Twojej sypialni. Modne ostatnimi czasy wzory florystyczne, które podkreślą rustykalny styl pomieszczenia, lub stonowana geometria pasująca do nowoczesnego nurtu, a to tylko wierzchołek góry lodowej ?

Pościel kora – postaw na 100% bawełny

Pościel z kory to po prostu inny rodzaj pościeli bawełnianej, przed zakupem zwróć jednak uwagę na skład materiału, czasami możesz natknąć się na wersje wykonane z połączenia ze sobą bawełny oraz syntetycznego włókna zazwyczaj w stosunku 70% bawełny oraz 30% poliestru, taka pościel nazywa jest polikorą. W odróżnieniu od wersji wykonanej w 100% z naturalnej bawełny w mniejszym stopniu przepuszcza powietrze co przekłada się na nasz wypoczynek.

Źródło https://i-posciel.pl

Dodaj komentarz