Moda

Stylizacja: złoty pasek do sukienki

Złoty pasek do sukienki jest jednym z najciekawszych i jednocześnie najtrudniejszych dziś w doborze dodatków stylizacyjnych. Z jednej strony wydaje się, że będzie pasował idealnie do wszystkiego, a z drugiej, kiedy założymy go do niewłaściwych kolorów, może dać efekt wprost przeciwny do zamierzonego. Zamiast eleganckiego podkreślenia wyglądu – tandeta, która razi w oczy. Jak tego uniknąć i od czego zacząć?

Do czego złoty pasek do sukienki? Kolory i fasony

Eleganckie paski w kolorze złota są jedynymi z bardziej ekskluzywnych dodatków do stylizacji i przede wszystkim poleca się je na wyjątkowe okazje: bale, gale, spotkania firmowe czy biznesowe, śluby i jubileusze rodzinne, ale również na nie całkiem luźne wyjścia na spacer czy na miasto. Co do zasady najlepiej pasują do sukienek w jednolitym kolorze, bez nadmiaru zdobników. Dlaczego? Powód jest prosty: takie paski same w sobie są dekoracją, która powinna stanowić centralny punkt stylizacji i być wyróżniona, a nie stłumiona.

Do czego nie pasuje taki pasek?

  • Do sukienek kwiecistych, w wielu różnych kolorach. W tej sytuacji efekt, jaki daje złoty pasek zupełnie się wygubi. Równie dobrze mogłoby go nie być wcale
  • Do sukienek w stylu sportowym: z nadrukami logo marek, z motywami zdobniczymi itd.
  • Do odzieży błyszczącej i mocno dekorowanej cekinami czy złoceniami. Za dużo złota – to nie jest dobry pomysł.

W jakich stylizacjach sprawdzi się idealnie?

  • Sukienki gładkie i kolorystycznie jednolite: wersje klasyczne, galowe, koncertowe.
  • Mała czarna w każdej wariacji
  • Sukienki ciemnozielone, fioletowe, różowe, czerwone, ecru i białe – pamiętając o tym, by ten kolor stanowił całość.
  • Ważne jest tutaj płynne przejście od części topu sukienki do jej okolic poniżej pasa. Złoty pasek będzie w tym przypadku stanowił ładne oddzielenie takich samych co do barwy części stroju

W sklepach możemy dziś znaleźć wiele różnych wariacji złotych pasków. Najpopularniejsze są tutaj dwie skrajności. Pierwsza: paski wyjątkowo cienkie, niemal filigranowo opinające talię, wykonane z dużą drobiazgowością, delikatne. Druga: paski grube, szerokie, nierzadko w formie albo gładkiej, albo wykończonej misterną, jubilerską robotą. Poza nimi są oczywiście paski średniej grubości, z miejscami na różne emblematy, medaliki, zwisające sznureczki czy w kształcie a’la bransoleta.

Każdorazowo przed zakupem paska dobrze jest go przymierzać do zakładanej sukienki, tak, by mieć pewność, ze leży na niej idealnie i dobrze podkreśla talię – nie powinien on być ani za ciasny, ani za luźny.

Dodaj komentarz