Lifestyle,  Zdrowie

Twerking – zalety tańca pośladkami

Twerking to rodzaj tańca, w którym tancerki wykonują prowokacyjne i bardzo seksowne ruchy bioder, potrząsając przy tym pośladkami. Podstawową pozycją jest półprzysiad. Taki taniec wzmacnia, modeluje i ujędrnia mięśnie pośladków, talii, brzucha oraz nóg. Ważny jest też efekt psychologiczny – zwolennicy twerkingu podkreślają, że dzięki niemu kobieta nabiera pewności siebie. Dodatkowo endorfiny wydzielające się w czasie tańca poprawiają nastrój.

Twerking — zalety tańca pośladkami

Początki twerkingu tkwią w Afryce Zachodniej, chociaż taniec jest uderzająco podobny do tego, który wykonują kobiety zamieszkujące Wybrzeże Kości Słoniowej. Chodzi o taniec Mapouka, który również koncentruje się na pośladkach. Ponoć twerking stał się modny dzięki Miley Cyrus, która w klipie udostępnionym na Youtubie ubrana w jednoczęściową piżamę trzęsie swoimi pośladkami w rytm utworu „The Wop”.

Twerking to aktywność, która relaksuje organizm i zapewnia sporą dawkę zdrowego ruchu. Może być traktowany jako trening cardio. W czasie twerkingu wykonujemy rytmiczne ruchy, które pobudzają cały organizm – przyspieszają oddech, tętno i krążenie. W ten organizm spala zbędne kalorie i pozbywa się tkanki tłuszczowej, jednocześnie nasze ciało relaksuje się, a my pozbywamy się stresu.

Zwolennicy twerkingu uważają, że taniec pupą pomaga pozbyć się chorób takich jak: autoagresja, bulimia, anoreksja oraz depresja. Wzmacnia on bowiem samoakceptację i sprawia, że kobieta zaczyna lubić swoje ciało i przestaje przejmować się jego niedoskonałościami. Poza tym twerking modeluje i ujędrnia mięśnie pośladków, talii, brzucha oraz nóg, więc ciało zaczyna wyglądać naprawdę dobrze. I nawet jeśli twerking nie likwiduje w całości przyczyn takich schorzeń jak bulimia czy anoreksja, to a pewno jest świetną zabawą, a przy okazji poprawia naszą kondycję.

Twerking jest tańcem kontrowersyjnym, ma tak samo wielu zwolenników, jak i przeciwników. Ruchy wykonywane pupą mają zabarwienie wyraźnie erotyczne i konotacje seksualne, i nie każdy znajduje przyjemność w oglądaniu osób tańczących twerking. Na szczęście każdy ma wolność wyboru, czy chce wykonywać lub oglądać ten rodzaj tańca.

Dodaj komentarz