Uroda,  Zdrowie

Uczulenie na lakiery hybrydowe Semilac – objawy

Lakiery hybrydowe Semilac to najczęściej wybierana marka lakierów do manicure. Mają piękne kolory, są trwałe i zapewniają piękny połysk. Ponadto ich odporność na uszkodzenia zdecydowanie przewyższa inne lakiery. Niektóre kobiety narzekają jednak na uczulenie na Semilac. Jakie są objawy uczulenia na hybrydę i co zrobić w takiej sytuacji?

Uczulenie na lakiery hybrydowe Semilac – objawy

Pierwszym objawem uczulenia na hybrydę jest delikatne swędzenie na opuszkach paznokci, następnie pojawia się opuchlizna. Czasem pojawiają się również krostki, które mogą pękać, a w najgorszej sytuacji dotknąć nas może onycholiza, czyli stan, w którym dochodzi do odwarstwiania płytki paznokcia od jego łożyska i nagromadzenia pod nim powietrza. Jeśli zaobserwujesz u siebie takie objawy, konieczne będzie zdjęcie hybrydy.

Uczulenie na lakiery hybrydowe – jak obniżyć ryzyko?

Uczulenie na hybrydę nie musi trwać całe życie. Jeśli wyleczymy objawy uczulenia, po jakimś czasie możemy znów pokusić się o stylizację hybrydową. Profilaktycznie warto jednak wiedzieć, w jaki sposób obniżyć ryzyko wystąpienia alergii.

Odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia

Przygotowanie pytki paznokcia do zabiegu to pierwszy krok podczas wykonywania hybrydy. Warto również zadbać o skórki wokół paznokci, po to, aby nie zalać ich lakierem, gdyż takie działanie może wywołać wystąpienie reakcji alergicznych.

Dobór produktów najlepszej jakości

Na rynku mamy ogromny wybór lakierów hybrydowych. Semilac to znana marka, która dba o jakość oraz skład swoich produktów. Dzięki nakładaniu odpowiedniego lakieru hybrydowego zdecydowanie zmniejszysz ryzyko wystąpienie reakcji alergicznych. Zwróć też uwagę, aby nie aplikować grubej warstwy lakieru.

Profesjonalne akcesoria do hybrydy

Jeśli zależy Ci na perfekcyjnej hybrydzie, zadbaj o to, aby frezarka oraz lampa LED lub UV do utwardzania efektu była wysokiej jakości. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli – zarówno do salonu kosmetycznego, jak i do domu. Zakup najtańszych urządzeń, o niskiej mocy, będzie jedynie pozorną oszczędnością. Zanim zaczniesz korzystać z nowych sprzętów oraz urządzeń, zapoznaj się wcześniej z instrukcją obsługi, aby nie osłabić kondycji paznokci.

Odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia, a także dobór produktów najlepszej jakości powinny zmniejszyć ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanych. Z kolei codzienna odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że alergia na hybrydę z czasem ustąpi. Warto to sprawdzić w przyszłości, wykonując zabieg starannie, z uwzględnieniem zasad sztuki manicure.

Dodaj komentarz