Kids

Zabawki interaktywne jako prezent na pierwsze urodziny

Proponowane współcześnie przez producentów zabawki edukacyjne na roczek posiadają zespół cech, które są precyzyjną odpowiedzią na potrzeby rozwojowe dziecka, który uczy się wraz z nimi wielu przydatnych w późniejszym okresie umiejętności. Właśnie z tego względu zachwycają tysiące rodziców na całym świecie. To zdecydowanie trafiony prezent na pierwsze urodziny. Pamiętaj jednak, by wybrać go rozsądnie.

Zabawki na roczek to prawdziwe wyzwanie dla obdarowujących. Nie powinny być przesadnie skomplikowane, ale jednocześnie muszą sprostać szybko zmieniającym się potrzebom maluszka. Właśnie dlatego współczesne zabawki interaktywne dla dzieci oferują kilka poziomów trudności. Co istotne, są wykonane z bezpiecznych materiałów i pięknie się prezentują. Bardzo szybko podbijają serca dzieci i ich rodziców, stając się stałym partnerem ich codzienności. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze modele, by prezent na roczek okazał się naprawdę trafiony.

Jak wybrać interaktywne zabawki na prezent?

Dziecko, które właśnie wchodzi w drugi rok życia, jest bardzo ciekawe świata. Zaczyna samodzielną jego eksplorację i kolejne wyzwania próbuje pokonywać już bez wsparcia rodzica. Właśnie dlatego prezent na roczek musi być wybierany z dużą rozwagą. Oprócz gustu i indywidualnych zainteresowań danego dziecka, należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo wykonania. Zabawki interaktywne nie mogą zawierać małych elementów, które mogłyby zostać połknięte. Co istotne, materiały, z których zostały wykonane, muszą posiadać certyfikat CE.

Drugi rok życia jest dość charakterystycznym okresem w jego rozwoju. Zarówno jego możliwości, jak i potrzeby bardzo szybko się zmieniają. Intensywny rozwój pod względem fizyczności i psychiki sprawia, że potrzebuje naprawdę zróżnicowanych bodźców zewnętrznych. Oznacza to także, że zabawki interaktywne muszą zapewniać kilka poziomów trudności, by nie wylądować po kilku dniach zabawy w kącie. Oferując nowe wyzwania, uczą go nowych umiejętności i stopniowo stają się ulubionym towarzyszem codziennych zabaw. Właśnie dlatego warto dokładnie przejrzeć funkcje wybieranych modeli.

Jeśli chcesz podarować naprawdę trafiony prezent na roczek, weź pod uwagę także możliwości dziecka. Zwróć uwagę, że zabawki interaktywne są przeznaczone dla maluchów w różnym wieku i jeśli za wcześnie wybierzesz tę przeznaczoną dla kilkulatka, roczniak po prostu się nią nie zainteresuje, bo będzie dla niego za bardzo skomplikowana.

Ze względu na komfort dziecka oraz rodziców, bardzo istotna podczas wyboru jest także głośność podarowanego prezentu. Prawidłowo rozwijające się maluszki najczęściej bardzo lubią grające zabawki. Zwróć jednak uwagę, że zbyt wysokie częstotliwości są bardzo męczące dla całego otoczenia i mogą być straszne dla samego obdarowanego. Jeśli więc przeglądasz zabawki edukacyjne na roczek, w pierwszej kolejności weź pod uwagę modele, które dają możliwość regulacji natężenia czy wręcz wyłączenia dźwięku.

Gdy przeglądasz zabawki interaktywne dla dzieci, weź pod uwagę również ich kolory. Gust dziecka dopiero się kształtuje i trudno doszukiwać się jednoznacznych sygnałów, że coś mu się nie podoba. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że przesadne obciążenie rozwijającego się mózgu może je wyraźnie męczyć. Dobrze jest więc postawić na najprostsze kolory: czerwony, żółty czy niebieski. Nie będą ani przesadnie stonowane (czyli nudne), ani zbyt krzykliwe. Przyciągną uwagę dziecka i nie będą go straszyć.

Dodaj komentarz