Moda

4 fasony spodni, które powinien mieć w szafie każdy facet

Każdy modny mężczyzna powinien mieć w swojej szafie podstawowy zestaw odzieży, który pozwoli na swobodne komponowanie codziennych stylizacji. Wśród niezbędnych do tworzenia outfitów części garderoby znajdują się także spodnie. Jeśli chcesz mieć prawdziwą dowolność w zestawianiu ze sobą poszczególnych elementów stroju musisz wyposażyć się z co najmniej cztery ich rodzaje. Na rynku znajdziesz spodnie dla mężczyzny w wielu wzorach i kolorach, najważniejsze jest jednak to, aby były odpowiednio funkcjonalne i sprawdzały się przy określonych okazjach.

Jeansy

Spodnie jeansowe mają bardzo długą i bogatą historię, która sięga XIX wieku. Na początku były noszone podczas gorączki złota przez poszukiwaczy drogiego kruszcu. Potrzebowali oni wytrzymałego materiału, który pozwoli na pracę w trudnych warunkach. Jeans okazał się idealnym rozwiązaniem. Nie tylko jakość tekstyliów, ale również wytrzymałe przeszycia zadecydowały o wytrzymałości tego typu odzieży. Wraz z pojawieniem się westernów denim zyskał międzynarodową popularność. Charakterystyczna, barwiona na niebiesko tkanina zaczęła pojawiać się na ulicach wielkich miast, spodnie dla mężczyzny zaś przybierać różne fasony (szeroki wybór znajdziesz na: https://ombre.pl/pol_m_Odziez_Kategorie_Spodnie-5994.html). Dzisiaj panowie mogą nosić jeansy prawie do wszystkiego, są tak uniwersalnym i klasycznym modelem. 

Joggery

Joggery mają charakterystyczny krój, który podkreśla walory męskiej sylwetki. W górnych partiach takie spodnie są luźne, dzięki czemu zapewniają swobodę ruchu. Nogawki jednak są tak zaprojektowane, że stopniowo zwężają się do dołu. Na kostce joggery zakończone są ściągaczem. Ten fason jak sama nazwa wskazuje powstał przede wszystkim z myślą o wygodnym bieganiu. Materiał na łydkach nie ociera się o siebie, co sprawia, że można się w pełni oddać aktywności sportowej. Joggery przeważnie szyte są z materiału dresowego, ale zdarzają się również inne warianty tego typu spodni.

Dresy

Dresy to najwygodniejszy rodzaj odzieży. W dzisiejszych czasach często są noszone jako home wear, czyli ubrania, które zakładamy na siebie w domu. Spodnie dresowe zapewniają komfort termiczny, a zarazem są elastyczne, więc pozwalają także na wygodne uprawianie sportu, czy robienie zakupów. Warto mieć je w swojej szafie, aby po ciężkim dniu pracy móc się w pełni zrelaksować i odpocząć w ciepłym i przytulnym outficie. Spodnie dla mężczyzny spełniają wiele różnych funkcji, każdy ich rodzaj sprawdza się najlepiej w innej sytuacji.

Chinosy

Chinosy to bawełniane spodnie o bardzo długiej historii. Były noszone podczas wojen, a następnie trafiły na kampusy elitarnych uczelni. Dzisiaj mężczyźni na całym świecie zakładają je na co dzień. Chociaż pierwotnie chinosy produkowano w odcieniach beżu, dzisiaj w sprzedaży dostępnych jest także wiele modeli w innych kolorach. Takie spodnie są świetną bazą pod stylizację smart casual, sprawdzają się w biurze, ale również podczas innych wyjść na miasto. Możesz je założyć do restauracji, teatru, czy na spotkanie ze znajomymi.

Dodaj komentarz