Lifestyle

4 najpopularniejsze portale randkowe w Polsce

Coraz chętniej nawiązujemy znajomości przez Internet, co przekłada się na rosnącą popularność portali randkowych. Serwisów o tym charakterze powstało mnóstwo i chociaż są podobne do siebie pod względem wielu funkcji, to niektóre cieszą się większym zainteresowaniem. Które portale randkowe w Polsce są najpopularniejsze? Sprawdź nasz ranking.

Portale randkowe w Polsce

Portale randkowe w Polsce przyciągają kobiety i mężczyzn w różnym wieku, którzy za pośrednictwem serwisu chcą poznać drugą połówkę. Strony o tym charakterze są do siebie podobne pod względem funkcji, jakie mają spełniać, jednak inaczej wygląda szukanie znajomości, wprowadzanie zabezpieczeń oraz poziom prywatności. W trakcie wyboru portalu randkowego warto również zaznajomić się z tym, czy podana liczba użytkowników dotyczy profili aktywnych, czy wszystkich ogółem. Nawet na najpopularniejszych portalach randkowych jest spora liczba kont, z których już nikt nie korzysta. A oczywiste jest przecież, że im więcej aktywnych użytkowników, tym większe prawdopodobieństwo, że poznamy kogoś interesującego. Ważne jest również dokładne zapoznanie się z regulaminem każdego serwisu. Może się na przykład okazać, że korzystając z konkretnej usługi, zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami, które często pobierane są z naszego konta bankowego automatycznie.

4 najpopularniejsze portale randkowe w Polsce

Wśród portali randkowych, jakie najchętniej wybierają Polacy, znajdują się portale dla dorosłych DateZone oraz EroDate. Tuz za nimi znajduje się portal dla katolików Przeznaczeni oraz portal Twoo.

DateZone — randki online

Portal randkowy DateZone powstał z myślą o osobach, które bardziej zainteresowane są fizycznością, niż znalezieniem miłości do grobowej deski. Aktualnie zarejestrowanych jest tam prawie 900 tys. użytkowników, którzy dodali blisko 2 miliony zdjęć i filmów. Nie ma w naszym kraju drugiego tak popularnego serwisu o podobnej tematyce.

Na DataZone można znaleźć wszystko, co potrzebne jest do randkowania. Serwis oferuje rozbudowane galerie zdjęć swoich użytkowników, wygodną wyszukiwarkę, dzięki której łatwo możemy znaleźć osoby z naszej okolicy (do wyboru preferencje, wiek, zdjęcia itp.) oraz dział ogłoszeń, w którym każdy może napisać, czego potrzebuje. DateZone to również tematyczne grupy, dzięki którym spotkać możemy osoby o zainteresowaniach podobnych do naszych. Szukasz mężczyzn, z którymi chciałabyś powymieniać nudeski na snapchacie? Na DateZone istnieje grupa, w której znajduje się ponad 30 000 osób, które chciałyby zrobić to samo! Takich grup są dziesiątki – bez wątpienia każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaletą jest również to, że DateZone jest portalem darmowym. Wprawdzie można wykupić dodatkowy pakiet VIP, ale zwykły zapewnia dostęp do pełnej funkcjonalności serwisu.

Co otrzymasz, kupując pakiet VIP? Ikonkę VIP, brak limitu rozmów i wypowiedzi, dostęp do informacji kto odwiedził Twój profil, brak akceptacji nowo dodawanych zdjęć przez moderatora – warto w tym miejscu zaznaczyć, że akceptacja na darmowym koncie trwa zwykle 2-3 godziny

DateZone posiada również wady. Kobiety narzekają na zbyt dużą ilość otrzymywanych wiadomości, których nie są w tanie przeczytać. Mężczyźni z kolei narzekają na mnogość ofert sponsorowanych.

Erodata — portal randkowy dla dorosłych

Portal Erodata oferuje randki „dla dorosłych”. Serwis stworzono dla kobiet i mężczyzn, którzy przede wszystkim pragną spędzić noce pełne namiętności i spróbować spotkań, bez jakichkolwiek zahamowań. Jeśli interesują Cię poważne związki, to z pewnością nie jest portal dla Ciebie. Erodata działa na rynku od wielu lat, każdego dnia zakłada tam konta kilkaset nowych użytkowników. Aktualnie zarejestrowanych jest ponad milion osób.

Rejestracja w serwisie EroData jest bezpłatna. Istnieje również usługa Premium, która wydaje się bardziej realistycznym sposobem na aktywne korzystanie. Jeśli jesteś darmowym użytkownikiem EroData, możesz bezpłatnie oglądać inne profile. Zdjęcie profilowe jest również widoczne, ale może zostać powiększone tylko przez członków Premium. Ponadto użytkownicy Premium mają możliwość obejrzenia pozostałych zdjęć z galerii. Informacje podane przez innych użytkowników w profilu można jednak również wyświetlić bezpłatnie. Ceny są przystępne i choć się zmieniają, nie jest to więcej niż kilkaset złotych na miesiąc.

Zalety Erodata:

 • Weryfikacja zdjęć, które można przesłać na stronę, dzięki czemu masz pewność, że wszystkie przedstawiają realnych ludzi.
 • Duża liczba użytkowników (ponad milion). W przeciwieństwie do innych stron tego typu, na EroData liczba mężczyzn i kobiet jest podobna, co jest bardzo korzystne, zwłaszcza dla mężczyzn.
 • Opcja video czatów oraz forum dyskusyjne dla dorosłych, na którym można podyskutować na przeróżne tematy związane z intymnością. Jest tam również dział dla osób poszukujących partnera/ partnerki, którzy niekoniecznie chcą rejestrować się na portalu.
Przeznaczeni — portal dla ludzi z wartościami

Portal randkowy Przeznaczeni został stworzony w 2005 roku w Polsce. Na początku skierowany był tylko dla ludzi wyznania katolickiego. Od 2008 roku otworzył się również na ludzi o innych wyznaniach. Na stronie głównej portalu można znaleźć informację, że korzysta z niego ponad 2 mln użytkowników, dzięki niemu poznało się już ponad 96 tys. par, a ok. 12 tys. zawarło związek małżeński, z czego urodziło się ponad 14 tys. dzieci.

Serwis reklamuje się tym, że stawia na wartości takie jak wierność i uczciwość, i został stworzony dla ludzi, którzy szukają długich i trwałych związków. Jak każdy portal randkowy, Przeznaczeni mają swoje plusy i minusy. Sprawdźmy więc z czym mamy do czynienia.

Zalety Przeznaczeni:

 • Portal jest dość popularny w Polsce.
 • Weryfikuje profile.
 • Stawia na wartości i szukanie długotrwałych związków.
 • Ma aplikację mobilną dla androida.

Wady Przeznaczeni:

 • Portal jest płatny, co dla niektórych może być poważną wadą.
 • Automatyczne odnawianie opłaconego konta.
 • Tylko opłacone konta mogą się komunikować ze sobą i korzystać z zaawansowanej wyszukiwarki.
Twoo — portal do poznawania ludzi

Portal Twoo powstał w 2011 roku. Służy do czatowania, poznawania nowych ludzi, publikowania zdjęć oraz grania w gry. Ilość zarejestrowanych użytkowników pochodzących z całego świata wzrasta z dnia na dzień, a strona obecnie jest tłumaczona aż na 40 języków.

Rejestracja w serwisie Twoo jest całkowicie darmowa, szybka i nieskomplikowana – zajmuje dosłownie 5 minut. Z portalu można korzystać na 2 sposoby: poprzez darmowe konto oraz poprzez dodatkowo płatne konto Premium. Decydując się na korzystanie z darmowego konta, zyskujesz możliwość rozpoczęcia rozmowy z trzema osobami dziennie. Po osiągnięciu tego limitu rozmowa z kolejną osobą zostanie zablokowana.

Zalety Twoo:

 • Ilość zarejestrowanych użytkowników. W stosunku do innych portali randkowych dostępnych w Polsce jest ona całkiem spora. Duża liczba użytkowników zwiększa szanse na znalezienie interesujących znajomości.
 • Możliwość rozmowy poprzez czat, co skraca czas oczekiwania na wiadomości.

Wady Twoo:

 • Wysokie koszty dostępu do konta premium.
 • Dodatkowe funkcje, takie jak gry on-line są dodatkowo płatne.
 • Portal prowadzi nieco agresywną politykę i wymusza dostęp do danych oraz kontaktów na każdym kroku rejestracji.
 • Portal rozpowszechnia spory spam w skrzynce mailowej. Pozyskując kontakty od zarejestrowanych użytkowników, rozsyła wiadomości nawet do osób, które z niego nie korzystają.

Dodaj komentarz