Uncategorized

6 łatwych do zrobienia stylowych fryzur

Każda z pań niemało czasu poświęca na dobranie odpowiedniej fryzury. Jedna pragnie powiększyć objętość włosów, inna wyszczuplić twarz, kolejnej zależy na modnym cięciu. Każda z pań może znaleźć zarówno modne cięcie jak i fryzurę, która idealnie pasuje do kształtu jej twarzy. Jakie aktualnie mamy style dotyczące fryzur w 2022 roku. Poniżej kilka modnych trendów. Do wykonania niektórych z nich warto sięgnąć po lokówki do włosów – ranking tych urządzeń wskaże najlepsze z nich. 

Mullet Hair

To fryzura asymetryczna, z tyłu mamy włosy nieco dłuższe, a po bokach oraz z przodu są one nieco postrzępione i krótsze. Można tu wykorzystać cięcie zarówno z grzywką jak i bez. Fryzura ta dozwolona jest też w różnych długościach. Włosy mogą być bardzo króciutkie, nie zakrywające uszu, albo dłuższe, sięgające niemal do ramion. Rok 2022 nieco zmienił tę fryzurę w stosunku do poprzednich wersji. Obecnie włosy powinny być cieniowane, a ich długość powinna zmieniać się płynnie i stopniowo. To cięcie dla kobiet odważnych, które nie boją się zmian w swoim wyglądzie.

Pixie Cut

To cięcie lubiane przez wiele osób. Między innymi dlatego, że fryzurka ta jest nie tylko łatwa do ułożenia, ale również odmładza. Inne określenie tej fryzury to “cięcie na chłopczycę”. Niezmienny jest fakt, że pani stosująca takie cięcie wygląda bardzo kobieco, a nawet seksownie. Wykonując Pixie Cut tniemy włosy w ten sposób, aby na środku głowy były one nieco dłuższe niż po bokach. Najkrótsze włosy są z tyłu głowy. Jest to fryzura która pozwala utrzymać włosy w lekkim, eleganckim nieładzie. Ale można również zaczesać włosy równo do tyłu. Fryzura dobrze wygląda zarówno z grzywką jak i bez. Przy zastosowaniu wygolonych boków mamy Pixie Cut w wersji punkowej.

French Bob

W stylistyce doczekaliśmy się wielu odmian fryzury „na boba”. French Bob to odmiana w francuskim stylu, bardzo stylowa i kobieca. Fryzura pozwala na zastosowanie różnego rodzaju grzywek, począwszy od takiej okalającej twarz, skończywszy na króciutkiej grzywce do połowy czoła. Fryzura doskonale też wygląda cieniowana pazurkami. Nieźle komponuje się przy połączeniu z opaską do włosów.

Warkocze

Warkocze to fryzura bardzo kobieca. Warkocze są łatwe do wykonania i nie wymagają poprawy fryzury w ciągu dnia. Mamy wiele wariantów warkoczy do wyboru. Warkocz można albo opuścić luzem, lub ułożyć w kształt kwiatu wokół głowy. Warto wymienić kilka rozmaitych warkoczy. Na uwagę zasługuje warkocz odwrotny. Polega on na wykonaniu standardowego warkocza i odwrócenia go do góry nogami. Tak wykonany warkocz daje spektakularny efekt, zwłaszcza gdy przypniemy go wokół głowy kilkoma spinkami. Można wykonać też szeroki warkocz, zwany także dobieranym. Wykonanie warkocza zaczynamy od dwóch pasm włosów uchwyconych od góry głowy. Zaplatając warkocz na każdym jego etapie dobieramy po kolejnym paśmie włosów z jednego i drugiego boku.

Upięcia i pół upięcia

Do niedawna upięcia i koki zarezerwowane były dla babcinych fryzur. Obecne nowe kombinacje sposobu upinania włosów sprawiły, że fryzury te stały się ponownie modne. W dodatku włosy upięte do góry są wygodnym rozwiązaniem na co dzień. Popularne stały się również półupięcia. Taka fryzura wymaga podziału włosów poziomo na dwie części, a następnie upięcia górnej ich partii, a dolnej pozostawionej luźno opadającej. Możliwe jest również do górnej części włosów upiętej w kucyk, luźne dopięcie pasm dolnych.

Dobierając fryzurę do własnej twarzy i urody należy zwracać uwagę na kształt twarzy i typ urody. Nie każda fryzura będzie odpowiednia dla każdej pani. Dlatego warto zasięgnąć opinii specjalisty.

Dodaj komentarz