Uncategorized

7 idealnych zestawów klocków dla dziewczynek i chłopców

Marka LEGO® wspiera inkluzywność, przez co tworzy zestawy dedykowane zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Poznajmy 7 doskonałych zestawów klocków z serii LEGO® Friends dla dzieci, które staną się perfekcyjnym podarunkiem na wiele okazji.

Budynki przy głównej ulicy

Zestaw o nazwie Budynki przy głównej ulicy to zarówno klocki dla dziewczynek, jak również klocki dla chłopców w wieku od 8 lat. Przed dziećmi stoi wyzwanie złożenie 1682 elementów, co znacznie rozbudza ich wyobraźnię oraz kreatywność. Do zabawy dano aż 12 minifigurek, przez co podczas zabawy można wcielać się w wiele fascynujących ról. Co więcej, zestaw nigdy się nie znudzi – użytkownicy mogą bez końca zmieniać układ budynku. Odnaleźć można także windę, targ spożywczy, ciekawe dzielnice czy auto pełne przeprowadzkowych przedmiotów nowych sąsiadów.

Ekologiczna farma 

Seria LEGO® Friends dedykowana dla chłopców i dziewcząt oferuje zestaw Ekologiczna farma, który składa się z 826 elementów i jest przeznaczony dla dzieci od 7 roku życia. To z całą pewnością propozycja dla miłośników sielskiego, wiejskiego życia, jak również miłośników zwierząt oraz ochrony środowiska naturalnego. Zestaw ten uczy małego chłopca, czy małą dziewczynką działań, które są codziennością w gospodarstwach rolnych czy ekologicznych farmach. Mnogość warzyw i owoców, maszyny rolnicze, konie, jak również budynek farmy, to doskonałe rekwizyty do wielogodzinnej zabawy. 

Domek na drzewie przyjaźni 

Klocki dla dzieci to również Domek na drzewie przyjaźni, który składa się z 1114 elementów, a przeznaczony jest dla dzieci od 8 roku życia. Do zabawy dano 4 minifigurkii, figurkę królika, a co najważniejsze – ukryte skarby z okazji 10-lecia LEGO® Friends. To zestaw niezwykle kreatywny, który umożliwia m.in. budowanie domku dla ptaków przy użyciu imadła stolarskiego, zbieranie miodu z własnej pasieki, jak również chwilę relaksu po pracy, na beztroskim huśtaniu się w przyjemnym anturażu przyrody. 

Kosmiczna akademia Olivii

Kosmiczna akademia Olivii to zestaw LEGO® Friends dla dzieci od 8 roku życia, zawierający 757 elementów. Są to klocki dla dziewczynki oraz klocki dla chłopca, którzy fascynują się nauką o kosmosie. Realistyczny model wahadłowca, z ramieniem Canadarm, teleskop do obserwacji dla minifigurek, jak również grafiki z planetami zgodne pod względem naukowym to niezwykle cenne detale, które odgrywają niebagatelne znacznie na walory edukacyjne całego zestawu klocków.

Skatepark 

Seria LEGO® Friends i zestaw Skatepark wpisują się w aktualne upodobania spędzania wolnego czasu wśród dzieci oraz młodzieży. 431 elementy czekają na złożenie przez dzieci od 6 roku życia. 3 minifigurki w zestawie mogą wykonywać ciekawe sztuczki na rampach. W popularnym zestawie Skatepark możemy odnaleźć także mały warsztat, w którym wykonywane są naprawy rolek czy deskorolek, które uległy awarii. Klocki pozwalają także na stworzenie strefy relaksu, która pozwala na wypicie ulubionych napojów, tuż po intensywnym treningu na Skateparku. Mnogość różnego rodzaju akcesoriów sprawia, że każdy chłopczyk czy dziewczynka będą mogli wciąż doskonalić nowe sztuczki na swoich sprzętach sportowych. W zestawie odnaleźć można także jedną minifigurkę na wózku inwalidzkim. Takie rozwiązanie uczy dzieci tolerancji oraz otwartości dla innych dzieci z niepełnosprawnościami. 

Stephanie i przygoda pod żaglami

Zestawy LEGO® Friends to także propozycje dla miłośników rekreacji wodnej. Stephanie i przygoda pod żaglamito model kloców składający się z 304 elementów, który przeznaczony jest do zabawy dla dzieci od 7 roku życia. To model klocków od marki LEGO®, w którym odnaleźć można okazałą łódkę, która wyposażona została w ruchomy ster oraz elastyczny żagiel. Stephanie, Elijah i kapitan Maxine to trzy minifigurki, dzięki którym dzieci mogą wcielać się w różnorodnych postacie. Co więcej, każde dziecko, wykorzystując łódkę, może urządzić w gronie najbliższych przyjaciół czy rodziny wyścigi wodne, polegające na jak najszybszym dotarciu do mety. Wierne odtworzenie najmniejszy detali sprawia, że zestaw przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi bądź miłośniczce rekreacji wodnej. 

Zabawa z łazikiem plażowym 

Kolejną doskonałą propozycją dla dziewczynek i chłopców, pochodząca z serii LEGO® Friends, jest Zabawa z łazikiem plażowym. To zestaw dla dzieci od 4 roku życia, składający się z 61 elementów. Zabawa na plaży, wymyślanie ciekawych historii czy wcielanie się w różne role, to jedna z ulubionych czynności każdego 4-latka. Nauka budowania, kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej to tylko kilka ważnych zalet, które niesie ze sobą wybór łazika plażowego.

Dodaj komentarz