Zdrowie

Adapter dla ciężarnej – czy naprawdę jest potrzebny?

Kodeks Drogowy obowiązujący obecnie w Polsce pozwala ciężarnym kobietom na podróżowanie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Choć nie otrzyma za to mandatu, takie podejście w czasie jazdy może skończyć się tragicznie zarówno dla niej, jak i dla jej nienarodzonego dziecka. Zdajemy sobie sprawę, że w tym szczególnym okresie zapinanie pasów może być niekomfortowe, a nieprawidłowo wykonane – niebezpieczne, dlatego przedstawiamy adapter do pasów bezpieczeństwa. Spróbujemy przekonać cię, że jest naprawdę ważny.

Adapter do pasów dla kobiet w ciąży to bardzo proste rozwiązanie, które bez problemu można zamontować na fotelu. Dzięki niemu pasy bezpieczeństwa przebiegają w sposób prawidłowy – pod brzuchem kobiety. Co więcej, powstrzymuje on ich niekontrolowane przemieszczanie. Przyszła mama podróżuje więc komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie, również w momencie nagłego hamowania czy wypadku.

Zapinanie pasów w ciąży

Żadna kobieta nie powinna mieć wątpliwości. Pomimo prawnej zgody na to, by przyszła mama jeździła bez zapiętych pasów, każda z nich powinna o to zadbać. To ważne, ponieważ to jedyna skuteczna ochrona dla niej i dziecka, gdy dojdzie do jakiejkolwiek nagłej sytuacji na drodze. Choć wierzymy, że wypadki zdarzają się rzadko, niebezpieczne może okazać się również zwykłe nagłe hamowanie. W takiej sytuacji tylko adapter dla ciężarnej i prawidłowo zapięte dzięki niemu pasy bezpieczeństwa zabezpieczą przed negatywnymi skutkami.

Musisz zdawać sobie sprawę, że w czasie wypadku samochodowego, w którym kobieta w ciąży wypadnie przez przednią szybę, siła uderzenia jej ciała to nawet kilka ton. W przypadku nagłego hamowania czy niezbyt dużej stłuczki, zagrożeniem dla rozwijającego się w brzuchu dziecka jest również poduszka powietrzna. To właśnie pasy odpowiadają za utrzymanie ciała pasażerki w odpowiedniej pozycji i odległości od wszystkich potencjalnych niebezpieczeństw. Pamiętaj jednak, że trzeba zapiąć je we właściwy sposób. Dlatego właśnie kolejni producenci decydują się wprowadzać ułatwiające codzienność rozwiązania i jednym z nich jest adapter dla ciężarnej.

Niestety, wciąż wiele kobiet w ciąży nie tylko nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, ale także po prostu nie wie, jak prawidłowo zapiąć pasy bezpieczeństwa. Nierzadko można zobaczyć sytuacje, w której trzymają go jedną ręką, by było im wygodnie. Tymczasem to może skończyć się połamanymi palcami, jeśli dojdzie do wypadku. Niektóre kobiety natomiast przeprowadzają pas biodrowy za plecami, korzystając wyłącznie z tego przebiegającego przez klatkę piersiową. W ten sposób narażają się na wysunięcie i zmiażdżenie miednicy, co w przypadku kobiety w ciąży skończy się uszkodzeniem lub przedwczesną śmiercią płodu. Adapter dla ciężarnej to jedyna skuteczna ochrona, która zapewnia bezpieczną i wygodną podróż.

Adapter dla ciężarnej – dlaczego warto?

Gdy już wiemy, że każda kobieta w ciąży powinna zapinać pasy bezpieczeństwa, gdy porusza się samochodem (zarówno jako kierowca, jak i pasażerka). W jakim celu jednak warto kupić adapter dla ciężarnej?

Zwróć uwagę, że adapter dla ciężarnej do jedyny sposób, by prawidłowo przeprowadzić pasy bezpieczeństwa. Pas biodrowy musi bowiem znajdować się pod brzuchem i nie może się przemieszczać, by cała droga przebiegała w komfortowych warunkach i przede wszystkim spokojnie. Co równie ważne, to właśnie adapter do pasów dla ciężarnych sprawia, że nie naciskają one na rozwijające się w brzuchu dziecko. To zarówno wygoda, jak i większa ochrona dla maluszka.

Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości, czy kobieta w ciąży powinna zapinać pasy bezpieczeństwa, czy też lepiej kierować się przestarzałym prawem, zawsze warto przypomnieć, że bezwładne ciało w chwili wypadku będzie ważyło nawet kilka ton. Specjaliści szacują, że w granicach od 3 do 5. Ta ogromna siła niemal gwarantuje natychmiastową śmierć zarówno matki, jak i dziecka. Dlatego właśnie adapter dla ciężarnej jest tak ważny, gdy planujesz podróżować, będąc w ciąży.

Dodaj komentarz