Lifestyle

Agata Konarska – ciekawostki z życia pięknej dziennikarki

Agata Konarska to doświadczona dziennikarka, która z telewizją związana jest od 1995 roku. Córka polityka i dyplomaty Włodzimierza Konarskiego, jako dziecko mieszkała we Francji, Holandii, Szwecji i Austrii. Zna biegle trzy języki: angielski, niemiecki i francuski. Jest też świetnie wykształcona. Ukończyła Wydział Informatyki Ekonomicznej w Wiedniu, Wydział Nauk Ekonomicznych na UW oraz zrobiła ekonomiczne studia podyplomowe w Paryżu. Nie tylko jej wiedza robi wrażenie. Agata Konarska jest piękna i elegancka. To prawdziwa kobieta z klasą.

Agata Konarska — wykształcenie

Agata Konarska urodziła się 14 kwietnia 1973 roku w Warszawie. Dziennikarka odebrała staranne wykształcenie. Ukończyła studia z handlu zagranicznego oraz cybernetyki na Uniwersytecie Wiedeńskim, oraz podyplomowe studia ekonomiczne w Paryżu i zarządzanie gospodarką na Uniwersytecie Warszawskim. Jest poliglotką — mówi płynnie po angielsku, francusku i niemiecku.

Paryż to moje dzieciństwo, przedszkole, szkoła, francuskie książki i przyjaciele, z kulturą francuską związana jestem bardzo do dziś. Francja to trochę taka moja druga ojczyzna, a Wiedeń to z kolei moje dorastanie, matura, pierwsza miłość, studia, i pierwsze samodzielne życie bez klosza rodziców. Oj, trochę się w tym Wiedniu szalało — opowiadała w rozmowie z portalem Wiadomości24.pl.

Agata Konarska — praca

Dziennikarka z telewizją związana od 1995 roku, pierwsze kroki stawiała jako prezenterka w TVP Polonia, gdzie zapowiadała programy. Pierwszy własny program „Brawo bis” dostała bardzo szybko, bo kilka miesięcy po rozpoczęciu pracy. Była również prowadzącą wielu innych programów, m.in. Kawa czy herbata?, Racja stanu, Polonia 24 oraz magazynu ekonomicznego Plus Minus. W 2001 roku współprowadziła Konkurs Sopot Festival 2001.

W 2017 otrzymała nagrodę im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii, wyróżniona jako najlepszy dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne.

W 2019 wraz z Arturem Orzechem poprowadziła koncert „Premiery”, podczas LVI Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz odpowiadała za przebieg konferencji prasowych, podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 w Gliwicach.

Agata Konarska — pasje

Dziennikarka lubi grać w tenisa, w którego próbowała kiedyś grać profesjonalnie. Telewizja jednak zwyciężyła.

Tenis wciąż jest obecny w moim życiu, choć ostatnio lekko go zaniedbuję. Moje partnerki z kortu urodziły dzieci, a ja prowadzę poranne programy i trudniej nam się umówić na wspólne granie, zwłaszcza że zawsze spotykałyśmy się rano. Staram się jednak od czasu do czasu wyrwać na kort. Zawsze też namawiam wydawców programu, by nie zaniedbywać sportu — i gdy przyjeżdża do Polski światowa gwiazda z tej dziedziny, zaprosić ją do studia. Tematy sportowe również sprawiają mi dużo przyjemności — mówiła kilka lat temu w rozmowie z portalem Se.pl.

Poza tenisem Konarska kocha podróże, zwłaszcza te dalekie i egzotyczne. Jej ulubione miejsca to Seszele oraz Azja, którą odwiedza prawie każdego roku.

Agata Konarska — skandale

W 2013 roku nazwisko prezenterki pojawiło się na łamach prasy brukowej. Wszystko za sprawą romansu z Piotrem Radziszewskim, dyrektorem TVP1, prywatnie mężem Iwony Radziszewskiej, dziennikarki TVP2. Ostatecznie Radziszewski zerwał kontakty prywatne z Konarską i postanowił zawalczyć o rodzinę.

Dodaj komentarz