Uroda

Akcesoria do paznokci hybrydowych – niezbędnik stylistki paznokci

Chcesz zająć się stylizacją paznokci, ale nie do końca wiesz, od czego zacząć? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz dzisiejszy poradnik. Podpowiadamy, jakie przybory do paznokci powinnaś wybrać na początek. Dzięki nim pewnie wkroczysz w świat hybrydowego mani!

Jakie akcesoria do paznokci na początek?

Niezależnie od tego, czy planujesz wykonywać manicure hybrydowy profesjonalnie, w celach zarobkowych, czy jedynie na własny użytek, potrzebujesz zestawu podstawowych akcesoriów do paznokci.

W takim komplecie powinny się znaleźć:

Lampa UV/ LED

Bez tego manicure hybrydowy nie ma szansy zaistnieć. To właśnie lampa za sprawą światła ultrafioletowego utwardza lakier i przyspiesza jego wysychanie. Jej rozmiar dostosuj do bieżących potrzeb. Na własny użytek wystarczy ci niewielka lampa o maksymalnej mocy 48W. Do profesjonalnej stylizacji paznokci wybierz większy model na przykład o maksymalnej mocy do 80W.

Lakiery hybrydowe

Zaraz po lampie kolejny konieczny produkt. Bez niego właściwie trudno mówić o hybrydowej stylizacji. Koniecznie zwróć uwagę na to, by wybrane przez ciebie lakiery nadawały się do pracy z lampą UV/ LED.

Baza pod lakier

Po pierwsze, zwiększa ona przyczepność i trwałość lakieru hybrydowego, a po drugie odpowiednio chroni naturalną płytkę paznokcia. Poza tym dobrze dobrany produkt wyrówna i ujednolici powierzchnię paznokcia oraz uzupełni ewentualne ubytki. 

Pozostałe rzeczy do paznokci

Oprócz głównych artykułów, bez których stworzenie stylizacji hybrydowej jest niemożliwe, w sklepach znajdziesz też kilka dodatkowych artykułów, ułatwiających i usprawniających pracę. 

Są to, między innymi: waciki bezpyłowe, aceton, cleaner, pilniki oraz bloki polerskie. Na początek tyle zdecydowanie ci wystarczy. Co jednak w przypadku, kiedy chcesz postawić na manicure hybrydowy w profesjonalnym wydaniu?

Inwestycja dla zaawansowanych stylistek paznokci?

Chcesz robić paznokcie hybrydowe na szerszą skalę i uczynić z tego źródło dochodu? W takim razie powinnaś zainwestować w dodatkowe narzędzia, które przydadzą się każdej profesjonalnej stylistce. 

Co jeszcze okaże się przydatne podczas pracy z hybrydami?

Sterylizator

Trudno wyobrazić sobie pracę z wieloma klientkami, bez odpowiedniej sterylizacji używanych akcesoriów. Higiena pracy jest podstawą kwestią w każdym zakładzie pracy i powinna być przestrzegana również w warunkach domowych.

Frezarka do paznokci

Znacznie przyspieszy twoją pracę. Za jej pomocą ściągniesz starą stylizację, przygotujesz paznokcie do nowej i nadasz płytce właściwy kształt. Dobierz odpowiednie końcówki do skórek oraz lakieru hybrydowego i ciesz się większym komfortem pracy. 

Cążki do skórek

Odpowiednio ostre pomogą ci pozbyć się niepotrzebnych skórek, które odkleisz od paznokcia przy pomocy frezarki. Za ich sprawą nadasz paznokciom i ich okolicom estetyczny wygląd. 

Pędzelki do stylizacji

Jednak stylizacja paznokci to nie tylko lakiery hybrydowe. To również malowanie wzorów akwarelami, tworzenie ich za pomocą specjalnych aplikacji, dodatków czy żeli. Do tego niezbędne są też właściwe narzędzia, którymi są właśnie pędzelki o cienkich i miękkich końcówkach. 

Pamiętaj, że im szybciej uporasz się z podstawowymi sprawami, jak przygotowanie paznokci do stylizacji, tym więcej klientek będziesz w stanie przyjąć. Tym samym profesjonalne narzędzia do hybryd stają się niezastąpionym towarzyszem każdej kosmetyczki i stylistki. 

Pierwsze koty za płoty…

Początek przygody ze stylizacjami hybrydowymi wcale nie musi być kosztowny. Wystarczy ci bowiem zaledwie kilka podstawowych elementów, by zacząć tworzyć udane i trwałe ozdoby. Co więcej, gdyby jednak okazało się, że nie jest to zajęcie dla ciebie, z łatwością odsprzedasz sprzęt na rynku wtórnym, ponieważ hybrydy cieszą się dziś sporym zainteresowaniem. 

Postaw na trwałe i estetyczne ozdabianie paznokci. W stworzeniu udanej stylizacji pomogą ci wybrane akcesoria do paznokci hybrydowych, z którymi każda próba zakończy się powodzeniem.

Dodaj komentarz