Torebki Anekke
Moda

Anekke – co to za hiszpańska firma i torebki?

Marka Anekke powstała w roku 1974 w Hiszpanii, pozostaje po dziś dzień przedsiębiorstwem rodzinnym. Firmą kieruje już czwarte pokolenie właścicieli, pod okiem którego wciąż nie przestaje się rozwijać. Pasja, jakość i poświęcenie – oto wartości, które stara się podtrzymać młody zespół.

Marka kieruje swój asortyment do płci żeńskiej. Obecnie produkty marki Anekke (torebki, portfele, plecaki, apaszki, parasole, ręczniki) dostępne są w sklepach w Polsce oraz także łącznie aż w sześćdziesięciu krajach świata. Torebki Anekke cieszą się dużą popularnością i to właśnie ten element garderoby damskiej jest obecnie najbardziej promowanym (np. w spotach reklamowych) produktem marki Anekke.

Dziewczynka Anekke – kluczowa postać marki

Mała długowłosa dziewczynka o imieniu Anekke narodziła się kilka lat temu w hiszpańskim mieście Alicante. Stanęła ona na czele zmiany wzornictwa, która to zmiana przewróciła tę tradycyjną firmę rzemieślniczą do góry nogami. Motywem przewodnim modeli jest właśnie Anneke: miłośniczka dalekich podróży, książek, stylu vintage, właścicielka kotka Towandy. Kolekcje z jej udziałem cechują się wyjątkowym baśniowym designem, subtelnymi, lekko przydymionymi kolorami, dziewczęcym stylem oraz eleganckim wykończeniem. Torebki firmy Anekke to istne dzieła sztuki, przenoszące w świat fantazji i będące odpowiedziami na dziewczęce tęsknoty grające w duszy każdej kobiety. Daj się porwać marzycielskiej, spokojnej i ciepłej Anekke!

Dla kogo są produkty firmy Anekke?

Inspiracją do stworzenia Anekke – głównej bohaterki kolekcji – stało pragnienie wzmocnienia pozycji kobiety. Na pierwszy rzut oka Anekke kojarzy się z bohaterami dziecięcych kreskówek, ale nie jest to do końca prawda. Kolekcje marki Anekke są inspirowane marzeniami, wolnością podczas podróży, ucieczką od rzeczywistości, snami o lataniu. Jeśli kobiety zaczną marzyć i będą starać się je zrealizować, to nic nie będzie w stanie ich powstrzymać – oto motto Anekke. Projektanci tej marki oddają hołd silnym kobietom, które odważyły się urzeczywistnić swoje marzenia. Z Anekke nie ma snów, które nie mogą się spełnić. Z produktami firmy Anekke można stać się osobą odważną i ciekawą świata, zupełnie jak mała kreskówkowa twarz kolekcji. Produkty tej firmy mają o tym przypominać każdego dnia.

Produkty firmy Anekke – torebki i akcesoria

Tym, co poza nietypową kampanią reklamową stoi za sukcesem marki Anekke, jest doskonała jakość produktów i perfekcyjne wykończenie każdego z nich. Firma z powodzeniem od lat wytwarza wyjątkowe torebki i akcesoria dla kobiet w każdym wieku. Szeroki zakres produktów tej marki rozpoczyna się od piórników i torebek dla dziewczynek, a kończy na damskich torbach i portfelach. Torebki i kosmetyczki Anekke są ozdobione nietypowymi grafikami, są pomalowane w sposób bardzo charakterystyczny, i nawiązują stylistyką do baśniowej scenerii. Wszystkie parasole, torebki i kosmetyczki marki Anekke wyróżniają się poza tym funkcjonalnością i przemyślanym projektem. Każda saszetka i każdy plecak zaopatrzone są w liczne przegródki i kieszonki, które pozwalają zmieścić w nich wszelkie niezbędne drobiazgi i utrzymywać porządek.

Dostępne kolekcje marki Anekke

Akcesoria marki Anekke wypuszczane są każdego roku w dwóch kolekcjach. Wszystkie koncentrują się wokół dziewczynki Anekke o rozmarzonym wyrazie twarzy. Za każdym razem motyw przewodni jest interpretowany w trochę inny sposób. Chodzi tutaj o to, aby w każdej kolekcji każda dziewczynka oraz każda kobieta znalazły jakiś produkt pasujący do siebie. Nie brakuje grafik i zdobień dedykowanych dla miłośniczek przygód w różnym wieku. Sprawdźmy, jakie przykładowe, wybrane kolekcje są do wyboru:

  • Egipt – kolekcja inspirowana mauretańskimi mozaikami oraz zabytkami Egiptu. Cała kolekcja utrzymana została w szarościach, miejscami rozświetlanych przygaszoną zielenią, czerwienią i żółcią.
  • Space – kolekcja stanowiąca hołd dla pierwszej kobiety w kosmosie. Kolekcja Space przedstawia Anekke jako astronautkę, która przemierza przestrzeń kosmiczną. Nadaje noszącej ją kobiecie pozytywnej energii dzięki urozmaiconym napisom i haftom. Kolekcja ta jest częścią większej kolekcji Universe.
  • Spirit – kolekcja inspirowana niebem, gwiazdami oraz przestrzenią kosmiczną. Utrzymana w stonowanych kolorach. Nawiązanie do nieba objawia się tym, że czarna skóra została ozdobiona srebrnymi i złotymi haftami, przypominającymi konstelacje gwiazd, pojedyncze gwiazdy oraz inne ciała kosmiczne. Linia ta jest podobnie jak linia Space częścią kolekcji Universe.
  • Nature – kolekcja, w której dominują ciepłe brązowe barwy. Punktem wyjścia każdego wzoru jest mozaika wykonana z brązu, który zdobią złote nity, układające się w fale i w okręgi. Produkty z serii Nature idealnie wpasowują się w styl vintage.
  • Arizona – kolekcja dedykowana młodszym klientkom. Dominują w niej motywy graficzne związane z Dzikim Zachodem. Anekke pojawia się w tej kolekcji na preriach Dzikiego Zachodu i w Wielkim Kanionie, otoczona przez kaktusy i przebrana w kowbojski strój. Kolekcję dopełniają torby i plecaki z typowo kowbojskimi wzorami i haftami.
  • Jungle – kolekcja przepełniona energią i światłem, wykonana z plecionki oraz uzupełniona radosną grafiką z motywami roślinnymi. Doskonale sprawdzi się w czasie wakacyjnych wypraw po mieście i podczas wakacyjnych wyjazdów za miasto.

Więcej informacji o kolekcjach Anekke znajdziesz tutaj i tutaj.

Podsumowanie

Podsumowując opisane wyżej kolekcje, to, co je łączy, to piękne aplikacje oraz rysunki, które z równym zapałem zostały umieszczone na produktach marki, niezależnie, czy mowa o maleńkim portfelu, czy o wielkiej listonoszce. Torebki i akcesoria marki Anekke zostały zaprojektowane w ten sposób, by można było bez problemu posegregować w nich wszystkie drobiazgi codziennego użytku. Każdy zaprojektowany element jest spójny, pasuje do kampanii i do wizerunku marki. Produkty Anekke z całym przekonaniem można porównać do dzieła sztuki. Posiadanie takiego dzieła sztuki po tak przystępnej cenie jest biletem do niezwykłego świata Anekke!

Dodaj komentarz