Dom

Asymetryczny regał na książki – pomysł na oryginalną biblioteczkę w salonie

Regał na książki jest jednym z najchętniej stosowanych elementów wyposażenia salonu. Oryginalnie zaaranżowana biblioteczka to przecież nie tylko świetny pomysł na dodatkową dekorację, ale i dobry sposób na przechowywanie oraz praktyczne wykorzystanie przestrzeni. Wcale nie musicie przecież sięgać po klasyczne rozwiązania i wybierać mebli o prostych kształtach – asymetryczne regały na książki sprawdzają się w tej roli nie mniej dobrze niż ich tradycyjne odpowiedniki.

Nowoczesna biblioteczka w domu, czyli modny sposób na przechowywanie książek 

Macie w domu całkiem sporą kolekcję książek i zastanawiacie się, jak ją ładnie i praktycznie zorganizować? A może wasz księgozbiór jest bardzo skromny, ale chcecie go wyeksponować i wykorzystać jego potencjał w zakresie dekoracji? Niezależnie od tego, na które z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, trafiliście idealnie! W najnowszym poradniku powiemy nieco o pomysłach na aranżację biblioteczki i możliwościach, jakie dają asymetryczne regały na książki. Takie rozwiązanie z pewnością zainteresuje tych z was, którzy chcą przełamać rutynę we wnętrzach i podejść do wystroju salonu niestandardowo. Gotowi na solidną dawkę inspiracji? W takim razie zaczynamy… 

Regał na książki do salonu: przełam rutynę i postaw na asymetryczny model

Czasy kiedy regały na książki do salonu miały mocno okrojony repertuar pod względem dostępnych rozmiarów i form na szczęście już dawno za nami. Teraz takie meble tworzą szeroką gamę różnorodnych rozwiązań, które można łatwo dopasować nie tylko do własnych gustów, ale stylu aranżacji oraz metrażu wnętrza. Jedną z najciekawszych opcji nadal pozostają regały asymetryczne, które na tle pozostałych modeli wyróżniają się przede wszystkim nietypowymi kształtami i nieregularnie rozmieszczonymi półkami. Z ich pomocą można zorganizować nie tylko książki, ale też wiele innych rzeczy, które mają swoje miejsce w salonie.  

Co powiecie na okrągły regał z zegarem lub lustrem w środku? Albo na asymetryczny regał a’la drzewo lub ślimak? A może wolicie regał modułowy z ruchomymi elementami lub taki z segmentami o zróżnicowanej wysokości, przypominający pnące się w górę schodki? Dostępnych możliwości jest całe mnóstwo, a najlepiej przekonacie się o tym przeglądając asortyment sklepu internetowego sfmeble.pl. Asymetryczne regały na książki do salonu, które tam znajdziecie nie mają nic wspólnego z nudą i przewidywalnością, dlatego będą idealną propozycją dla osób, które w wystroju swoich wnętrz stronią od powielania utartych schematów i dobrze znanych rozwiązań. 

Stojący, wiszący czy na całą ścianę? Dostępnych opcji jest całe mnóstwo…

Regały na książki o asymetrycznych kształtach zawsze mocniej przyciągają uwagę niż te o tradycyjnym wyglądzie. Dlaczego? Sekret tkwi tutaj oczywiście w oryginalnych konstrukcjach i nietypowym układzie półek. Takie meble pomimo wpisanej w ich urodę funkcjonalności nadal spotykane są we wnętrzach stosunkowo rzadko, bo ciągle niewiele jest osób, które mają dosyć odwagi, aby puścić wodze dekoratorskiej fantazji i zaprosić je do swojego salonu. A szkoda, bo potencjał asymetryczne regały mają naprawdę niemały… 

Chcąc przełamać rutynę i wnieść trochę pazura do aranżacji możecie zdecydować się na regał stojący lub wiszący w dowolny rozmiarze – decyzja dotycząca formy tego mebla należy tylko i wyłącznie do was. Czasami już niewielki model potrafi sporo zmienić w wystroju wnętrza, dlatego przy dobieraniu regału na książki kierujcie się głównie ilością posiadanego miejsca i wielkością planowanej biblioteczki. Regał może zostać ustawiony na podłodze nieopodal fotela z podnóżkiem, zajmować jedynie niewielki fragment ściany nad sofą lub pokrywać ją w całości aż pod sam sufit przy jednoczesnym zachowaniu niestandardowego układu półek. 

Drewniany, metalowy i szklany: asymetryczny regał może przybierać różne formy 

Zamierzacie urządzić biblioteczkę w salonie i szukacie na nią pomysłu? Powinniście wiedzieć, że asymetryczne regały na książki wyróżniają się różnorodnością także w zakresie stosowanych do ich wykonania materiałów, wzornictwa czy kolorystyki. Drewniany regał w kształcie drzewa czy nowoczesny zygzak to już prawdziwe wnętrzarskie klasyki, które nadal cieszą się dużym zainteresowaniem w temacie przechowywania książek. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także regały metalowe, drewniano-metalowe oraz szklane ze stalowymi konstrukcjami. 

Złoty, biało-drewniany lub w odważnym kolorze? Wybierzcie regał na książki, który wkomponuje się otoczenie lub stworzy ciekawy kontrast w aranżacji. Salon jest jednym z pomieszczeń, które w ciągu dnia użytkowane są najbardziej aktywnie, a wybór oryginalnego modelu z pewnością zwiększy szanse, że domownicy częściej i chętniej zaczną sięgać po książki. Nie musicie przecież od razu uciekać się do tych najbardziej radykalnych rozwiązań – już sam asymetryczny kształt regału czytelnie podkreśli wasze nietypowe spojrzenie na biblioteczkę. Książki są świetną ozdobą i warto wyeksponować ich obecność w domowej przestrzeni, szczególnie, jeśli posiadacie nie kilka sztuk, a okazałą kolekcję.

Dodaj komentarz