Dom

Baseny kanadyjskie – czym się kierować przy wyborze?

Upalne dni zachęcają do poszukiwania sposobów na ochłodę. Jednym z najpopularniejszych są oczywiście baseny, które nie tylko przynoszą wytchnienie przy wysokich temperaturach, ale także stają się szansą na przydomowy relaks. Dziś pod lupę weźmiemy baseny kanadyjskie. Co cechuje te modele? Czym należy się kierować przy ich wyborze? Poniżej podpowiadamy!

Co wyróżnia baseny kanadyjskie?

Powszechność basenów ogrodowych sprawiła, że producenci zaczęli prześcigać się w proponowanych wariantach. Rozporowe lub stelażowe, wolnostojące czy podziemne – to tylko wybrane aspekty, które je od siebie odróżniają. Omawiane dziś przez nas baseny kanadyjskie cechują się niesamowitą jakością, zapewniającą dużą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Jest to możliwe dzięki ramie stworzonej ze stali, która u wielu producentów przechodzi wieloetapowy proces: galwanizowania, fosforanowania, zagruntowania, a następnie malowania i walcowania na zimno. Po tak długim przygotowaniu rama basenu staje się odporna na odkształcenia spowodowane falowaniem wody, a także na promieniowanie słoneczne, dzięki czemu proces niszczenia PVC jest znacznie spowolniony. Gotowe arkusze blachy stalowej umieszcza się bezpośrednio w specjalnych profilach, więc montaż oraz demontaż jest na tyle prosty, że każdy może sobie z nim dość szybko poradzić.

Wielość form basenów kanadyjskich sprawia, że każdy może dobrać model do własnych potrzeb i upodobań, zarówno pod kątem praktycznym, jak i estetycznym. Ich trwałość także zachwyca, a brak konieczności demontażu na zimę staje się aspektem, który przeważa na ich korzyść.

Na co zwrócić uwagę kupując basen kanadyjski?

Zastanawiasz się, czym się kierować przy wyborze basenu? Który z modeli kanadyjskich okaże się najlepszy? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakie masz względem niego oczekiwania. 

Rozmiar basenu kanadyjskiego

Pierwszym, najbardziej podstawowym aspektem, który musisz wziąć pod uwagę przy wyborze wymarzonego basenu kanadyjskiego, jest jego rozmiar. W sprzedaży znajdziesz modele o wysokości w okolicach 120-132 cm oraz przeróżnej średnicy, od 300 cm do nawet 1000 cm. Zastanów się, ile miejsca w swoim ogrodzie możesz przeznaczyć na jego rozstawienie, a następnie biorąc to pod uwagę sięgnij po model we właściwych wymiarach. 

Jaki kształt basenu wybrać?

Baseny kanadyjskie najczęściej mają kształt okrągły oraz owalny, o większym lub mniejszym wydłużeniu. Planujesz korzystać z niego wyłącznie w celu ochłodzenia? Okrągły basen ogrodowy będzie najrozsądniejszym wyborem, który nie zajmie wiele miejsca. A może lubisz pływać i nie wyobrażasz sobie użytkowania basenu wyłącznie w formie siedzenia? Postaw na owalny model, który zapewni Ci większą przestrzeń, a co za tym idzie – większą swobodę ruchów. 

Kolor basenu kanadyjskiego dopasowany do ogrodu

Klasyczne baseny ogrodowe przeważnie mają kolor niebieski bądź biały, lecz nie jest to jedyny wariant, jaki znajdziesz w sprzedaży. Na przykład, kanadyjskie baseny hiszpańskiej firmy GRE z serii Dream Pool będą najlepszym wyborem, jeśli chcesz wkomponować swój model w krajobraz całego ogrodu. Baseny te posiadają bowiem okładzinę zewnętrzną, która może przybierać formę imitacji drewna, muru kamiennego lub panelu grafitowego. Wybierz jedną z nich, a basen stanie się spójnym elementem Twojego ogrodu.

Postaw na relaks we własnym ogrodzie i zafunduj sobie wymarzony basen kanadyjski. Pamiętaj o najważniejszych aspektach, a wybrany model będzie Ci mile służył przez wiele sezonów.

Dodaj komentarz