Moda

Biżuteria – coś pięknego na każdą okazję

Biżuteria w postaci pierścionków, kolczyków, bransoletek i innych ozdób to tradycja sięgająca wiele wieków wstecz. Człowiek od zawsze lubił zdobić swoje otoczenie i swoje ciało, a biżuteria ze złota i innych metali oraz kamieni szlachetnych idealnie się do tego nadaje. Dowiedz się, jaką ofertę biżuterii przygotowano na ten rok i jak wybrać drobiazg odpowiedni dla siebie lub na prezent.

Biżuteria – ozdoba odpowiednia do okazji

Biżuteria to zarówno złote, jak i srebrne akcesoria – łańcuszki, pierścionki, naszyjniki, kolczyki i wisiorki. Dobór ozdób zależy zarówno od naszego gustu, stylu kreacji, jak i okazji, na którą je zakładamy.

Na uroczyste przyjęcie, do teatru czy na inne wieczorne wyjście można założyć nieco bardziej strojną i bogato zdobioną biżuterię, do pracy lub na biznesowe spotkanie odpowiednia będzie natomiast biżuteria skromniejsza i bardziej subtelna w postaci srebrnych kolczyków, delikatnych pierścionków, naszyjnika lub wisiorka.

Biżuteria to także między innymi broszki i bransoletki – nie zapominajmy o tych jakże pięknych dodatkach, które uczynią naszą kreację niepowtarzalną i szykowną. Wprawdzie przy doborze biżuterii obowiązują pewne zasady, w tym ta mówiąca o umiarze, ale idąc na spotkanie z przyjaciółmi czy na rodzinny obiad możemy poeksperymentować z dodatkami. Fantazyjnie wykorzystana biżuteria stanie się niebanalną ozdobą i podkreśli charakter naszej osobowości. Broszkę możemy przypiąć nie tylko do bluzki, ale także do botków, torebki czy kapelusza. To obecnie niezwykle modny trend, więc można śmiało bawić się w nieoczywiste połączenia.

Biżuteria – doskonały pomysł na prezent

Biżuteria od zawsze była jednym z najczęstszych pomysłów na podarunek. Pięknie opakowany złoty czy srebrny drobiazg to idealny sposób, by wyrazić ciepłe uczucia, pamięć i szacunek do danej osoby. Biżuteria jest uniwersalnym prezentem, a jej rodzaj dostosowujemy zarówno do wieku oraz gustu osoby, którą chcemy obdarować, jak i okazji, na którą wręczamy podarunek. Piękne kolczyki czy naszyjnik to doskonały prezent na urodziny, imieniny czy na przykład rocznicę ślubu. Złoty pierścionek z brylantem lub diamentami to najczęstszy wybór na zaręczyny, zaś skromniejsza biżuteria srebrna lub pozłacana świetnie sprawdzi się dla młodej dziewczyny. Pamiętajmy przy tym, że cena prezentu nie jest tak ważna jak intencje i uczucia, które chcemy za jego pomocą wyrazić. Nawet najdrobniejszy podarunek może sprawić ogromną radość, a dana w prezencie biżuteria noszona będzie przez długie lata, wywołując miłe wspomnienia.

Biżuteria może być także dobrym prezentem dla najmłodszych. Złoty łańcuszek czy medalik podarowany z okazji pierwszej komunii świętej będzie piękną pamiątką tej wzniosłej i wzruszającej chwili. Mały podarunek wręczyć możemy też dziecku z okazji ukończenia jakiegoś etapu edukacji czy na urodziny. Taki drobiazg z pewnością przywoła w przyszłości miłe wspomnienia i traktowany będzie z sentymentem, jako wyraz naszej miłości i uznania dla osiągnięć dziecka.

Dodaj komentarz