Kids

Buciki dla małego dziecka – jak mądrze znaleźć komfortową parę?

Wybór odpowiednich butów dla malucha bywa trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. Należy pamiętać, że rozwijający się układ kostny dziecka wymaga odpowiedniego podparcia. W innym przypadku mogą pojawić się wady rozwojowe, które negatywnie odbijają się na komforcie życia.

Właśnie dlatego opłaca się zainwestować w certyfikowane obuwie, które spełnia rygorystyczne normy i standardy. Zwykle jest ono wykonane z atestowanych materiałów o podwyższonej jakości, dzięki czemu jedna para wystarczy na długi czas. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Koniecznie przejdź do dalszej części artykułu.

Jakie buciki do nauki chodzenia?

W zdecydowanej większości przypadków maluch stawia swoje pierwsze kroki w domu. Bez trudu można zauważyć, kiedy szkrab wykazuje inicjatywę. Coraz chętniej spędza czas w pozycji stojącej. Trzymany za rączki śmiało stąpa po ziemi. Jest to idealny moment na to, aby zakupić ergonomiczne kapcie, które ułatwią naukę. Należy sprawdzić, czy dany model posiada podeszwę antypoślizgową, dzięki której ryzyko upadku jest niższe.

Dobrze, jeśli pierwsze buciki wykonane są z naturalnych materiałów przepuszczających powietrze. Stopa dziecka musi znajdować się w naturalnym położeniu, jednak wymaga także dostatecznego podtrzymania. Nie bez znaczenia jest elastyczne dopasowanie do użytkownika. Masz wątpliwości? Zajrzyj do wpisu na stronie Zabawka i Wyprawka, gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące wyboru obuwia dla niemowlaka.

Idealne buty dziecięce. Czym kierować się podczas zakupu?

Jeśli przed Tobą zakup butów dziecięcych, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi poradami. Dzięki nim znalezienie odpowiedniej pary nie będzie stanowić żadnego wyzwania!

  • Rozmiar

Zabranie malucha na zakupy często okazuje się skomplikowanym zadaniem. Kilkuletni szkrab może niechętnie przymierzać kolejne pary obuwia. Jak znaleźć skuteczne rozwiązanie problemu? Najprostszym sposobem jest zmierzenie stopy dziecka. Wystarczy obrysować ją na kartkę, a następnie dodać 0,5-1,0 cm zapasu. Wiele zależy od pory roku. Wiadomym jest, że letnie buty mogą być nieco bardziej dopasowane, natomiast w chłodne miesiące niezbędne są grube skarpetki chroniące przed zimnem.

  • Materiał

Najlepszą opcją są buty dziecięce z naturalnych materiałów. Elastycznie dopasowują się do nóżki smyka, co zmniejsza ryzyko wystąpienia bolesnych obtarć lub odparzeń. Kolejną zaletą jest efektywna cyrkulacja powietrza. Nie trzeba obawiać się gromadzenia wilgoci, rozwoju grzybów czy bakterii. Warto wspomnieć także o podwyższonej trwałości i odporności na uszkodzenia. Wytrzymałe buciki mogą niezawodnie posłużyć przez cały sezon. Wbrew pozorom na ich zakup nie trzeba wydawać majątku! Godne sprawdzenia są na przykład sandałki polskiej marki Obex.

  • Podeszwa

Istotną kwestią jest również podeszwa, która powinna być elastyczna. Priorytetem jest, aby dostosowywała się do podłoża. Nie może wymuszać nienaturalnego ułożenia stopy, gdyż sprzyja to wystąpieniu bolesnych kontuzji. Wiadomym jest, że obuwie musi być także antypoślizgowe, tak aby ograniczyć prawdopodobieństwo upadku na śliskiej lub mokrej nawierzchni. Najlepiej, by spód wykonany był z mocnego tworzywa.

  • Sztywny zapiętek

Specjaliści polecają buty dziecięce ze sztywnym napiętkiem, które utrzymują stopę w odpowiednim położeniu. Pięta nie przesuwa się do tyłu podczas chodzenia czy biegania. Należy zwrócić uwagę, czy wybrana para posiada certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. To właśnie one potwierdzają, że wybrany model został zaprojektowany z najwyższą szczegółowością.

  • Anatomiczna wkładka

Najlepiej, aby buty dla malucha były wyposażone w anatomiczną wkładkę, która dostosowuje się do kształtu stopy. Oczywiście nie może być ona wcześniej używana. Zakup używanej pary wiąże się z dużym ryzykiem.

Dodaj komentarz