Moda

Celebrytka złota – biżuteryjna moda i trendy

Kobiety ceniące nowoczesny szyk i nutkę klasyki podanej w pięknej formie, coraz częściej wybierają dziś do swoich skrzyneczek na biżuterię tzw. celebrytki. Ten szczególny typ biżuterii określa się nawet mianem dodatku dla prawdziwych koneserek, co też wpływa na jego popularność. Jak wygląda taka celebrytka złota i czym się wyróżnia?

Naszyjnik z klasą czyli celebrytka złota

W przeciwieństwie do zwykłego naszyjnika, celebrytkę wyróżnia trwałe połączenie łańcuszka i ozdobnej zawieszki, jaka jest do niego przymocowana. Trwałe znaczy tu tyle, że nie można bez ingerencji jubilera zmienić oryginalnej zawieszki na inną. Celebrytka nie posiada czegoś takiego jak możliwość odpięcia zawieszki i podmienienia jej na inną. Łańcuszek jest tu na stałe zespolony z zawieszką, co sprawia zarazem, że całość zawsze wygląda idealnie, nie przesuwa się tam, gdzie nie powinna, a każdy najmniejszy detal dobrany jest z najwyższą uwagą.

Rodzaje złotych celebrytek możemy wymienić w zależności do typu użytego do nich złota, oraz ilości zawieszek.

  • Celebrytki złote 585 – z zawieszką wykonaną ze złota próby 585
  • Celebrytki złote 333 – z zawieszką wykonaną ze złota próby 333
  • Celebrytki złote 375, 500 – odpowiednio z zawieszkami równoważnymi próbie złota o danej numeracji

Ważne: kupując modele i konkretnej próbie złota warto upewnić się, czy sprzedający je jubiler dostarcza certyfikowane metki takich produktów, czy nie. Kupowanie złota „na słowo” nigdy nie jest dobrą opcją.

Drugi podział to celebrytki pojedyncze (jedna zawieszka przy naszyjniku), podwójne (dwie zawieszki), a nawet potrójne. Im więcej zawieszek przyczepionych do łańcuszka tym oczywiście taki dodatek wieszany na szyi może wyglądać ciekawiej, ale i bardziej ekstrawagancko. Klasycy zdecydowanie postawią tu na modele 1:1, a osoby, które lubią się wyróżniać – na bardziej rozszerzone i rozbudowane formy zawieszek.

Ważnym atutem zespolonych w całość zawieszek i naszyjnika, czyli kompletnej celebrytki, jest znacznie mniejsze ryzyko zgubienia zawieszki np. przy gwałtowniejszym szarpnięciu, przebieraniu się itd. Jeśli coś z z szyi spadnie – to będzie to cały naszyjnik, co jest o wiele łatwiej zauważyć, niż w przypadku klasycznego łańcuszka, z którego bardzo często niemocowana na stałe zawieszka, zwyczajnie odpada. To także dobra wiadomość dla osób, które nie lubią zdejmować biżuterii do snu. W tym przypadku również nie ma obawy o to, że luźna zawieszka zaplącze się w pościel i zgubi. Ona nie jest luźna, więc fizycznie po prostu nie ma takiej możliwości.

Dodaj komentarz