Uncategorized

Chcesz odgracić garderobę i pozbyć się od dawna nienoszonych ubrań? Zobacz, jak się za to zabrać

Z biegiem lat i zmieniającymi się trendami modowymi wielu kobietom zaczyna brakować miejsca w garderobie. Dzieje się tak dlatego, że wciąż dokupują nowe modele z najnowszych kolekcji, a części z nich i tak ani razu na siebie nie zakładają. W perspektywie lat daje to duże nadwyżki odzieży, z którą nie wiadomo, co począć. Jeśli chcesz odzyskać cenną przestrzeń zobacz, w jaki sposób mądrze pozbyć się ubrań, których od dawna nie zakładasz.

Po pierwsze: sprzedaj niepotrzebne ubrania na portalu online

Portale internetowe, które gromadzą darmowe ogłoszenia, takie jak na przykład https://www.bazos.pl/, pozwalają szybko i łatwo pozbyć się niepotrzebnych ubrań. Aby jak najszybciej znaleźć chętną na zgromadzone przez Ciebie elementy garderoby zadbaj o ich odpowiednie sfotografowanie i wyeksponowanie. Dodaj szczegółowy opis wraz z ceną, jaką chcesz uzyskać za daną rzecz. Prędzej czy później na pewno znajdzie się chętna.

Po drugie: wymieniaj się odzieżą

W Internecie z roku na rok przybywa miejsc, w których można wymieniać się elementami odzieży. Zajrzyj do działu moda ogłoszenia, a przekonasz się, jak dużo masz pod tym względem możliwości. Zamiast angażować kolejne środki finansowe w zakup ubrania, które będzie modne zaledwie przez sezon, możesz stać się jego posiadaczką w drodze wymiany. Jest to wyjątkowo odpowiedzialny sposób, bowiem nie napędza produkcji nowych kolekcji ubrań, lecz pozwala wykorzystać to, co i tak zostało już stworzone.

Po trzecie: podziel się z innymi

Jeśli masz kilka swetrów czy bluzek w dobrym stanie, ale już Ci się znudziły i nie chcesz ich nosić, zawsze możesz nieodpłatnie podzielić się tym, czego masz w nadmiarze z innymi osobami. To inicjatywa dobra z samego swojego założenia. Pamiętaj, że dobro wraca w najmniej spodziewanym momencie. Plusem tej sytuacji jest odzyskanie wolnej przestrzeni i nadanie nowego życia niepotrzebnym rzeczom, a także kolejny dobry uczynek na koncie.

Zobacz, jak na przyszłość zapobiegać nadmiarowi rzeczy Wiele kobiet lubi gromadzić sukienki, buty, torebki, choć doskonale wie, że i tak już nigdy ich nie założy. Warto pójść o krok naprzód i porzucić to myślenie. Nie warto przywiązywać się do ubrań – zwłaszcza gdy nie korespondują już z naszymi gustami. Warto puścić je w obieg, aby ktoś inny zrobił z nich użytek i wydobył z nich piękno. Nie tylko w Internecie, ale także w przestrzeni tradycyjnej organizowane są pchle targi i akcje wymiany odzieży, dzięki której możesz upolować ciekawą, niepowtarzalną rzecz w zamian za podzielenie się swoją. Na wielu facebookowych grupach, między innymi „Uwaga, śmieciarka jedzie” przy odrobinie szczęścia można znaleźć prawdziwe modowe perełki, których na próżno szukać w najnowszych kolekcjach sieciówek. Wiele kobiet wprost mówi o tym, że ubrania vintage z drugiej ręki potrafią charakteryzować się zdecydowanie lepszym krojem i jakością zastosowanych tkanin aniżeli nowe fabrycznie egzemplarze.

Dodaj komentarz