Lifestyle

Chiński kalendarz płci – zaplanuj płeć dziecka

Jeśli dwoje ludzi planuje zostać rodzicami, to pytanie o płeć dziecka nastąpi prędzej czy później. Często rodzice mają swoje preferencje i choć każdy myśli przede wszystkim o tym, aby dziecko było zdrowe, to marzeń o chłopcu, czy dziewczynce, nikomu nie można zabronić. Aktualnie istnieje kilka metod, które z większą lub mniejszą skutecznością, pomogą zaplanować płeć dziecka. Jedną z nich jest chiński kalendarz płci, który ma ponad 700 lat i zdaniem wielu osób sprawdza się prawie zawsze. Sprawdź, jak działa chiński kalendarz płci.

Chiński kalendarz płci — historia

Chiński kalendarz płci został po raz pierwszy opublikowany w 1972 roku w Tajwanie. Podobno pochodzi z letniego pałacu cesarskiego, skąd zaginął w roku 1900, ale jego kopia trafiła do królewskiego skarbca w Anglii, a stamtąd do Austrii. Tam podobno odkrył ją ponownie chiński naukowiec, który wykonał kopię, i podał ją do wiadomości publicznej. Oryginalną tabelkę rzekomo wykorzystywano podobno w rodzinie cesarskiej od ponad 200 lat. Inna teoria głosi, że chiński kalendarz płci liczy ponad 700 lat, a odkryty został w grobowcu rodziny cesarskiej.

Chiński kalendarz płci — jak działa?

Chiński kalendarz uwzględnia dwa czynniki: wiek matki oraz miesiąc zapłodnienia. Jest to prawdopodobnie jeden z najstarszych sposobów na planowanie płci dziecka i co ciekawe, bardzo skuteczny! Według Chińczyków sprawdza się aż w 90% przypadków! Z kolei amerykańscy naukowcy, którzy zbadali tę metodę, szacują ją na 85% skuteczności, czyli niewiele mniej. Jednak opinie rodziców, którzy zdecydowali się na tę metodę, są podzielone. Jak działa chiński kalendarz?

Aby odczytać płeć dziecka z kalendarza, należy podać wiek matki w czasie poczęcia (lata skończone) oraz miesiąc poczęcia. Wynik odczytuje się ze specjalnej tabeli, można też skorzystać z internetowego narzędzia, wpisując datę urodzenia matki oraz datę poczęcia dziecka. Chiński kalendarz wskazuje, w których miesiącach jest szansa na poczęcie dziewczynki, a w których chłopca. Uwaga! Płeć wyliczana jest na podstawie kalendarza księżycowego, który dzieli rok na 12 miesięcy po 29 i 30 dni, dla wyrównania dodając co jakiś czas 13. miesiąc.

Warto mieć na uwadze, że chiński kalendarz płci służy tak naprawdę rozrywce i nie jest metodą medyczną. Choć nie można traktować go do końca serio, może być dobrą zabawą dla obojga rodziców, a przy odrobinie szczęścia, faktycznie może się sprawdzić.

Chiński kalendarz płci — tabela

chiński kalendarz płci

Dodaj komentarz