
Co kobiety i mężczyźni najczęściej chcą poprawić w swoim wyglądzie?
Współczesne kanony piękna sprawiają, że kobiety i mężczyźni coraz chętniej decydują się na różne zabiegi medycyny i chirurgii estetycznej. Ich priorytety mogą być nieco odmienne, jednak bardzo często koncentrują się na podobnych celach. Poprawa wyglądu konkretnych części ciała okazuje się kluczowa dla lepszego samopoczucia, a także wzrostu pewności siebie. Preferencje kobiet i mężczyzn w tej sferze w dużej mierze zależą od stylu życia czy wieku, jednak występują między nimi ciekawe różnice oraz zbieżności.Korekcja twarzy na wiele sposobów
Twarz to obszar, którego atrakcyjność jest bardzo ważna dla kobiet i mężczyzn. Panie częściej decydują się na zabiegi podkreślające różne atuty, np. poprzez wypełnianie ust czy modelowanie kości policzkowych. Dużą popularnością wśród pacjentek cieszą się też procedury umożliwiające konturowanie rysów twarzy. Kobiety często decydują się również na zabiegu redukujące zmarszczki, bądź też odświeżające wygląd skóry poprzez laseroterapię czy peelingi chemiczne. Nieco inaczej wygląda to w przypadku mężczyzn. Panowie chętniej decydują się na procedury poprawiające symetrię twarzy, np. modelowanie żuchwy czy korekcję nosa poprzez rhinoplastykę. Zabiegi takie pozwalają pacjentom na uzyskanie bardziej harmonijnego, a zarazem męskiego wyglądu.
Nowoczesne podejście do modelowania ciała i wyszczuplania sylwetki
Korekta proporcji ciała jest zdecydowanie częściej wybierana przez kobiety, którym zależy m.in. na redukcji tkanki tłuszczowej w obszarze ud, modelowaniu pośladków czy podkreśleniu talii. Wśród pań dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza mało inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, takie jak kriolipoliza czy terapia ultradźwiękowa. Kobiety często też decydują się na procedury w obszarze piersi, pozwalające na ich podniesienie, powiększenie czy zmniejszenie zależnie od potrzeb. W przypadku mężczyzn, na znaczeniu zyskują obecnie procedury redukujące pewne niedostatki sylwetki. Panowie chętnie decydują się na zabiegi podkreślające mięśnie brzucha, a także redukujące nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach klatki piersiowej. Kobiety i mężczyźni często wybierają też procedury eliminujące nieestetyczne faldy skórno-podskórne.

Odmładzanie skóry poprzez zróżnicowane zabiegi
Kondycja skóry jest bardzo ważna dla pacjentów każdej płci. Kobiety częściej decydują się na zabiegi, które umożliwiają jej rozjaśnienie, wygładzenie drobnych niedoskonałości czy ujednolicenie kolorytu. Do procedur szczególnie popularnych wśród pań należą chociażby mezoterapia, mikronakłuwanie czy iniekcje kwasem hialuronowym. Zainteresowanie takimi zabiegami wzrasta również wśród mężczyzn. Panowie większy nacisk kładą jednak na naturalny i męski wygląd, który mogą osiągnąć poprzez zminimalizowanie widoczności przebarwień czy blizn potrądzikowych. Procedury tego typu zyskują na popularności w miejscowościach na mapie całego kraju, a jednym z nich jest Gdańsk. Dla pacjentów z tego miasta dostępna jest klinika chirurgii plastycznej Perfect Medica. Na stronie internetowej https://perfectmedica.pl/ można się zapoznać z aktualną ofertą zabiegów, obejmującą m.in. rehabilitację blizn pooperacyjnych.
Owłosienie jako kluczowy element atrakcyjności
Dla kobiet i mężczyzn bardzo ważnym elementem atrakcyjności są włosy. Ich utrata stanowi szczególny problem dla panów, którzy coraz częściej decydują się na różne metody walki z łysieniem. Do popularnych zabiegów należą zwłaszcza procedury regeneracyjne, np. z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. W ulepszanie kondycji swoich włosów inwestują również kobiety, które korzystają z różnych metod przyspieszania ich porostu oraz poprawy ogólnej struktury. Zdrowe, gęste i lśniące włosy na głowie stanowią bardzo istotny atrybut współczesnej urody. Nieco inaczej wygląda to w przypadku owłosienia na ciele, które często jest niepożądane. Odpowiednio wyposażona klinika medycyny estetycznej może jednak zapewnić dostęp do wielu nowoczesnych metod depilacji, w tym również technik laserowych. Na takie zabiegi powszechnie decydują się nie tylko kobiety, ale coraz częściej również mężczyźni.

