Uroda

Co robić, by mieć piękną skórę?

Piękna skóra to dobre samopoczucie, pewność, siebie atrakcyjny wygląd. Niestety niewiele kobiet matka natura obdarzyła nieskazitelną cerą. Zazwyczaj, aby wyglądała zdrowo i nienagannie, musimy się sporo natrudzić. Codzienna pielęgnacja jest wręcz obowiązkiem. Jak dbać o cerę, aby zawsze była ona promienna, świeża i zdrowa? Okazuje się, że wcale nie jest to takie trudne.

Wyzwanie – piękna skóra

Każdego dnia nasza skóra musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Narażona jest na działanie licznych czynników zewnętrznych, które oddziałują zarówno na jej głębokie, jak i powierzchniowe warstwy. Mróz, promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia wszystko to sprawia, że kondycja cery z każdym dniem pogarsza się. Brak odpowiedniej pielęgnacji prowadzi do pojawiania się zaskórników, wyprysków, krost, a nawet poważnych chorób skóry. Na szczęście w drogeriach nie brakuje kosmetyków, które pozwolą o nią zadbać. Podczas codziennej pielęgnacji sięgać można po pianki lub żele do mycia, kremy, balsamy, sera, olejki. Działanie tych kosmetyków uzupełniają maski pielęgnacyjne do twarzy i peelingi.

6 kroków do pięknej skóry

Kluczem do sukcesu w przypadku pięknej skóry jest odpowiedni dobór używanych kosmetyków. Przed ich zakupem warto sprawdzić skład i wybrać te, których substancje aktywne faktycznie pomogą na nasze problemy skórne. Dziś nie stanowi to problemu, ponieważ wybór kosmetyków jest bardzo duży. Na ich opakowaniach znajdzie się podpowiedź, do jakiego typu cery pasują i jakie problemy rozwiązują.

Samo zaopatrzenie się w kosmetyki nie wystarczy. Konieczne jest również ich stosowanie! Jedną z podstawowych zasad pięknej i młodej skóry jest regularna pielęgnacja. Codzienne rytuały powinny obejmować zmycie makijażu łagodnym żelem lub pianką, tonizowanie skóry i nałożenie kremu. Bez tego nie powinno się kłaść wieczorem spać, a rano wychodzić z domu. Warto przyłożyć się szczególnie do porannej pielęgnacji, o której wiele z nas zapomina. Przy pielęgnacji warto pamiętać o kolejnym kroku do pięknej skóry. Mówi on, aby po jej umyciu nie trzeć jej ręcznikiem, a jedynie delikatnie osuszyć specjalnie do tego przeznaczonym kawałkiem materiału.  Dzięki temu nie będzie się niszczyć naturalnej bariery skóry.

Oczyszczanie to jednak za mało, aby móc pochwalić się jędrną i świeżą cerą. Codzienna pielęgnacja powinna być uzupełniona zabiegami złuszczającymi. Należy wykonywać je raz w tygodniu. Ich zadaniem będzie pozbycie się martwego naskórka i przebarwień, wygładzenie i ujędrnienie skóry twarzy. Raz w tygodniu dobrze jest też sięgnąć po maski do twarzy. Panie, które stawiają na intensywną pielęgnację, chętnie sięgają, chociażby po maski do twarzy marki Glamglow. Marka ta proponuje ich szeroki wybór. Doskonale spiszą się one zarówno w pielęgnacji cery problematycznej i zanieczyszczonej, jak i potrzebującej pielęgnacji antystarzeniowej lub rozświetlenia. Uzupełnieniem działania tradycyjnych maseczek do twarzy będą wysoko odżywcze kremy na noc, które nakłada się na kilka godzin.

Dodaj komentarz