Uroda

Co to jest laser frakcyjny?

Zabiegi laserowe w gabinetach medycyny estetycznej cieszą się dużym zainteresowaniem. Lasery niwelują wiele widocznych mankamentów naszej cery czy całego ciała. Dzięki nim nie jesteśmy już skazani na głębokie zmarszczki, blizny potrądzikowe czy liczne rozstępy. Efekty przychodzą w bardzo krótkim czasie i są satysfakcjonujące zarówno dla pacjentki, jak i osoby wykonującej zabieg. Jednym z najpopularniejszych używanych w medycynie estetycznej jest laser frakcyjny.

Czym jest i jak działa laser frakcyjny?

Wiązka lasera frakcyjnego służy przede wszystkim szybkiej i efektywnej regeneracji skóry twarzy oraz całego ciała. Działa ona poprzez tworzenie mikrouszkodzeń na skórze, które powodują, że procesy odbudowy są pobudzone i działają ze zdwojoną siłą. Woda podskórna podgrzewa się za pośrednictwem lasera i wyparowuje. Wówczas powstają mikrourazy pod skórą i zaczynają się tworzyć nowe, młode komórki. Dodatkowym atutem jest zwiększenie i przyspieszenie produkcji kolagenu, który odpowiada za młody wygląd oraz odpowiednie napięcie i elastyczność naszej skóry.

Z zabiegów wykonywanych laserem frakcyjnym mogą korzystać osoby w każdym wieku. Oprócz utraty zmarszczek i widocznego wygładzenia otrzymujemy również efekt rozjaśnienia i rozświetlenia skóry. Sprawia to, że wygląda ona zdrowo i promieniście, zanikają też oznaki zmęczenia. Laser frakcyjny dzieli się na ablacyjny i nieablacyjny. Pierwszy z nich uszkadza zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną warstwę skóry. Drugi natomiast działa przede wszystkim na skórę od wewnątrz. Po zabiegach skóra intensywnie się złuszcza, co sprawia, że jest oczyszczona i odświeżona. Bezpośrednio po ingerencji w skórę możemy spodziewać się wystąpienia obrzęków i intensywnych zaczerwienień. Jest to zupełnie normalne, ponieważ skóra potrzebuje czasu na regeneracje i odbudowę swoich struktur. Wysokiej jakości sprzęt znajdziesz na https://4med.eu/clairefrax/.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów laserem frakcyjnym?

Laser frakcyjny, jak każdy inny zabieg, posiada listę przeciwwskazań do jego wykonania. Najważniejszym z nich jest ciąża, przy której kategorycznie zabrania się wykonywania laseroterapii. Karmienie piersią również wyklucza z listy pacjentów. Na laser frakcyjny nie mogę się wybrać również osoby, które posiadają świeżą opaleniznę.  Dotyczy to zarówno tej naturalnej, jak i nabytej w solarium. Innymi przeciwwskazaniami są guzy i nowotwory, które nie mogą być eksponowane na wiązkę lasera frakcyjnego.

Choroby skóry, takie jak jej zapalenia, łuszczyca, czy bielactwo również nie pozwalają na tego rodzaju zabiegi. Wykluczone z zabiegów są również osoby, które zażywają retinoidy oraz izotretynoinę. Aby odpowiednio przygotować się do zabiegu, należy unikać przez dobę kosmetyków na bazie alkoholu. Dodatkowo warto go również unikać w postaci napojów.

Kiedy warto wybrać się na zabiegi laserem frakcyjnym?

Jednym z najczęstszych powodów, dla których pacjenci korzystają z zabiegów przy pomocy lasera frakcyjnego jest usuwanie blizn. Bardzo często są to blizny potrądzikowe, które wyglądają nieestetycznie i powodują kompleksy. Innym powodem, dla którego pacjenci poddają się laserowi frakcyjnemu są przebarwienia. Występują one przy zaburzeniach barwnika skóry – melaniny. Różnego rodzaju zmarszczki, zarówno te płytsze, jak i głębokie może usunąć laser frakcyjny. Dodatkowo pobudza on produkcję kolagenu, dzięki czemu nowe zmarszczki pojawiają się dużo wolniej. Wiele osób z cera tłustą ma problem z rozszerzonymi porami skóry. Na to również skutecznie przeciwdziała laser frakcyjny, który zamyka pory.

Dodaj komentarz