Kids

Czarno-biała mata z pałąkami z kolekcji Magiczna Kraina

Współcześni rodzice cechują się bardzo dużą świadomością. Posiadają ogrom wiedzy na temat rozwoju niemowlęcia i starają się na bieżąco poznawać zalecenia pediatrów i psychologów dotyczące prawidłowej opieki nad dzieckiem. Nie da się ukryć, że również zupełnie inaczej niż poprzednie pokolenia wybierają zabawki, którymi mają bawić się ich maluchy. Widać to już od pierwszych dni życia – właśnie wtedy często wybierana jest czarno-biała mata z pałąkami z kolekcji Magiczna Kraina. Co sprawia, że rodzice tak chętnie się na nią decydują?

Czarno-biała mata Tiny Love z pałąkami to zaledwie jedna z wielu dostępnych na rynku zabawek, które w prawidłowy sposób stymulują rozwój wzroku niemowlęcia. W pierwszych miesiącach życia dziecko stopniowo uczy się rozpoznawania kształtów i postaci, które go otaczają. Po 9 miesiącach w łonie matki, gdzie nie miało dostępu do bodźców wzrokowych, musi na spokojnie oswoić się z panującymi po tej stronie warunkami. Kontrastujące zabawki mogą mu w tym pomóc i zdecydowanie warto je wybrać. Przekonaj się, co zyskujecie i jak czarno-biała mata wpływa na rozwój twojego dziecka.

Kontrastująca mata z pałąkami Magiczna Kraina

Mata edukacyjna z pałąkami z kolekcji Magiczna Kraina to doskonały wybór już od pierwszych dni życia. Dzięki kontrastującym barwom, różnorakim teksturom wykorzystanych do jej stworzenia materiałów oraz szeregu wydawanych przez jej elementy dźwiękom, wszystkie zmysły dziecka zostają stopniowo pobudzone. Proste, geometryczne kształty czarno-białych elementów to najlepszy wybór, by prawidłowo stymulować rozwijający się wzrok. Pamiętaj, by miękka karuzela znalazła się w odległości ok. 25 centymetrów od buzi dziecka – wtedy będzie miało szansę ją zauważyć i będzie dla niego bezpieczna.

W kolejnych miesiącach czarno-biała mata z pałąkami stanie się waszą przestrzenią do zacieśniania więzi i podejmowania komunikacji. Wystarczy przesunąć regulowane łuki – można ustawić je w pozycji otwartej, by położyć się blisko dziecka i zachęcać go zabawy i podejmowania pierwszych aktywności. W tym okresie warto jak najwięcej mówić do maluszka. Pałąk z zabawkami może stać się “pretekstem” do waszej pierwszej rozmowy – wskazuj na jego elementy palcem i wyraźnie je nazywaj. To czas istotny dla rozwoju emocjonalnego i społecznego.

Zarówno pałąk z zabawkami, jak i dołączona czarno-biała miękka książeczka, będą bardzo istotne w momencie, gdy niemowlę będzie spędzało czas na brzuszku. Kontrastowe elementy przyciągną jego uwagę, by pozostał w najkorzystniejszej dla siebie pozycji najdłużej, jak to możliwe.

Mata czarno-biała posiada szereg dodatkowych elementów (na pałąku oraz brzegach maty), które pozwalają dziecku ćwiczyć ruchy precyzyjne. Warto bowiem podkreślić, że noworodek nie wykonuje świadomych ruchów rączkami i nóżkami. Potrzebuje czasu i odpowiedniej przestrzeni, by móc je u siebie wypracować. Różne tekstury rozwijają jego zmysł dotyku i zachęcają do stopniowego zdobywania coraz bardziej skomplikowanych umiejętności motorycznych. Czarno-biała mata z pałąkami z kolekcji Magiczna Kraina jest bogata w interesujące dodatki: satynowe wstążki czy szeleszczące materiały. Znajdziesz tam również przyjemną pluszową chmurkę, która będzie uczyła dziecko chwytania.

Gdy niemowlę odrobinę podrośnie, czarno-biała mata z pałąkami z kolekcji Magiczna Kraina stanie się przestrzenią do poznawania jednej z najważniejszych w procesie rozwoju zasad: związku przyczyna-skutek. Korzystając z dostępnych elementów, dziecko zacznie zauważać, że ma wpływ na otaczającą je rzeczywistość. Warto postawić wtedy także na fantastyczną zabawkę Jeż, która wydaje dźwięki po dotknięciu, tym samym stając się wsparciem dla rozumienia poznawczego dziecka.

Dodaj komentarz