Uroda,  Zdrowie

Czy chodzenie bez stanika jest niezdrowe? Kilka faktów

W chodzeniu bez stanika nie ma nic dziwnego, jednak wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia bez niego z domu. Można spotkać się z opiniami, że jest to niezdrowe i że nie wypada. Czy to jednak prawda? Poniżej znajdziesz wszystkie informacje na temat chodzenia bez biustonosza.

Czy chodzenie bez stanika jest niezdrowe?

Takie pytanie zadaje sobie wiele kobiet, szczególnie w upalne dni, kiedy pozbycie się stanika jest niezwykle kuszące. Jeśli marzysz, aby pozbyć się biustonosza, ale nie wiesz, czy jest to zdrowe i czy wypada, czytaj dalej.

Fakty na temat chodzenia bez stanika

  • Chodzenie bez stanika wspomaga mięśnie biustu — okazuje się, że mięśnie, przytrzymywane przez nie zawsze odpowiednio dobrane miseczki oraz obwód stają się słabsze. Dlatego lepszym sposobem na utrzymanie pięknych piersi jest regularne uprawianie kilku wzmacniających ćwiczeń oraz nienoszenie spłaszczającej bielizny.
  • Biustonosz nie psuje zaplanowanej stylizacji — są takie stroje, jak np. mocno wycięta kreacja, oraz ubrania, pod którymi faktura stanika odznacza się nieestetycznie. Lepiej wtedy zrezygnować ze stanika. Martwisz się, że sterczące w nieodpowiednim momencie sutki wywołają niezdrową sensację? Wypróbuj dostępne na rynku gadżety, np. nakładki samoprzylepne na piersi. To naprawdę fajna alternatywa dla tradycyjnej bielizny.
  • Chodzenie bez biustonosza to komfort na co dzień – nie wierzysz? Wypróbuj takie rozwiązanie, kiedy wrócisz po ciężkim dniu do domu.

Chodzenie bez stanika okiem eksperta

Chodzenie bez stanika wciąż wywołuje wiele kontrowersji. Według niektórych kobiet poprawia to kondycje piersi, według innych im szkodzi. Badanie przeprowadzone przez profesora Jean’a Denis’a Rouillon z Uniwersytetu w Besançon we Francji, wykazało, że noszenie stanika nie przeciwdziała grawitacji, tak jak sądzono do tej pory. Francuz przez 15 lata badał grupę kobiet w wieku 18-35 lat i na tej podstawie stwierdził, że jeśli ktoś już nosił stanik przez kilkanaście lat, to pozbycie się go prawdopodobnie nie przyniesie żadnych pozytywnych efektów zdrowotnych.

A czy noszenie stanika powoduje raka piersi? Takie pytanie również się często pojawia. Odpowiedź brzmi: NIE! Zgodnie z treścią artykułu opublikowanego przez organizację American Cancer Society, noszenie stanika lub chodzenie bez niego nie ma żadnego wpływu na zachorowalność na raka piersi. Bardziej istotna jest kwestia komfortu, a także faktu, że materiały używane do ich produkcji, bardzo często są kiepskiej jakości, nie oddychają i nie przepuszczają powietrza sprawiając, że pot zgromadzony na zakrytym ciele pozostaje w tym samym miejscu przez wiele godzin. Dlatego warto stawiać na naturalne, oddychające i co za tym idzie komfortowe dla naszego ciała materiały.

Kiedy nie powinno się chodzić bez stanika?

Dla wielu kobiet chodzenie bez stanika to rzecz normalna są jednak sytuacje, kiedy nie wypada tego robić. Należą do nich:

  • Rozmowa o pracę — to moment, w którym musisz wypaść profesjonalnie. Jeśli nie nosisz stanika, wybierz, chociaż nakładki na sutki, które znajdziesz w wielu sklepach z bielizną.
  • Duży biust — posiadaczki obfitego biustu często odczuwają dyskomfort w postaci bolących pleców oraz tkliwych piersi dlatego lepszy od chodzenia bez biustonosza będzie dla nich odpowiednio dobrany stanik, który podtrzyma ciężkie piersi i wymodeluje tym samym sylwetkę.
  • Piersi nie są jędrne — jeśli Twoje piersi nie są tak jędrne, jakbyś sobie tego życzyła, najprawdopodobniej nie będziesz chciała zrezygnować z chodzić bez stanika. W takim przypadku poszukaj alternatywy — mogą to być np. samoprzylepne plastry podnoszące piersi.
  • Nie czujesz się komfortowo — jeśli źle czujesz się z tym że nie masz na sobie bielizny — noś ją!
  • Uprawiasz sport — podczas aktywności fizycznej, piersi przemieszczając się, mogą powodować dyskomfort i ból. Aby ich uniknąć, zalecane jest noszenie staników sportowych, które zapewniają wsparcie piersiom podczas wysiłku fizycznego. Biustonosz sportowy redukuje ból i zapewnia wsparcie. Wniosek? Nawet jeśli na co dzień chodzisz bez stanika to podczas zajęć na siłowni lub porannego joggingu włóż go!

Dodaj komentarz