Uroda

Czy sztuczne rzęsy są jednorazowe?

Długie, intensywnie czarne firanki rzęs są piękną oprawą damskiego oka, które nabiera dzięki nim aksamitnej głębokości spojrzenia oraz staje się optycznie większe. Aby zdobyć takie uwodzicielskie spojrzenie, kobiety stosują różnorodne odżywki i tusze do rzęs. Prawdziwym hitem stały się sztuczne rzęsy na pasku. Poniżej zamieszczono garść informacji na ich temat, ze szczególnym uwzględnieniem problemu ich jedno lub wielorazowości.

Czym charakteryzują się rzęsy na pasku?

Nie każda kobieta posiada naturalne tak bogatą oprawę oczu, by jej spojrzenie było głębokie i pociągające, a tusze nie zawsze dają oczekiwany efekt i mogą być dość kłopotliwe w użyciu. Wtedy z pomocą mogą przyjść sztuczne rzęsy, które są bezpieczne i szybkie w aplikacji. Sztuczne rzęsy mogą również towarzyszyć kobiecie nie tylko podczas wielkich wyjść, ale i być zakładane na co dzień.

Zarówno nakładanie, jak i ściąganie takich rzęs jest bezbolesne i szybkie, szczególnie dla osób mających już wprawę w tym temacie. Aplikacja odbywa się w domowym zaciszu, poprzez przymocowanie pasków do powieki. Metoda ta nie niszczy naturalnych rzęs, a efekt jest zależny od tego co chcemy uzyskać: można zdecydować się na naturalnie wyglądające rzęsy lub uwodzicielską firankę, albo wybrać inny, dopasowany do siebie efekt.

Czy sztuczne rzęsy nadają się tylko do jednorazowego użytku?

Jednym z najczęściej powtarzanych mitów na temat sztucznych rzęs jest to, że nadają się one tylko do jednorazowego użytku. Może to odstraszać niektóre osoby, ponieważ ceny rzęs do doczepiania są różne, a  dobrej jakości produkty mogą być dość kosztowne, jeśli brać pod uwagę to, że miałyby posłużyć kobiecie tylko jeden raz. Na szczęście, jeśli zakupi się wysoko jakościowy wyrób i będzie się o niego odpowiednio dbało, to takie rzęsy mogą służyć na co dzień, przez naprawdę długi czas.

Jak wybrać dobrej jakości rzęsy na pasku?

Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych rzęs do samodzielnej aplikacji. Możemy zdecydować się na:

  • naturalne i dość kosztowne rzęsy wykonane z futra norek;
  • syntetyczne (mniej kosztowne), które wykonywane są z jedwabiu, kaszmiru lub satyny.

Jeśli chodzi o sposób aplikacji, to do wyboru są dwie metody:

  • mocowanie za pomocą kleju;
  • zakup rzęs magnetycznych.

Wybierając sztuczne rzęsy, które mają towarzyszyć nam przez dłuższy czas, nie warto wybierać najtańszej opcji. Należy zwrócić uwagę na pasek na jakim umieszczone są włoski- powinien on być elastyczny i cienki co znacznie ułatwi jego aplikację. Samo włosie powinno być dobrze wyprofilowane, sprężyste i miękkie, a także posiadać naturalny wygląd.

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Wybierając dobrej jakości sztuczne rzęsy na pasku, można liczyć na to, że zostaną one w kosmetyczce na dłużej, oczywiście pod warunkiem odpowiedniej ich pielęgnacji.

  1. Pierwszym krokiem zawsze jest wybór profesjonalnego kleju, który nie będzie ich niszczył i pozwoli na delikatne zdejmowanie.
  2. Prawidłowe usuwanie pasków z powieki to kolejny krok. Nie powinno się ono odbywać poprzez zrywanie, ale poprzez przyłożenie do oka wacika z płynem micelarnym, który rozpuści klej i pozwoli na łagodne ściągnięcie ozdoby.
  3. Następnie należy dokładnie oczyścić pomocą płynu paski i włoski z resztek kleju i innych zanieczyszczeń.
  4. Kolejno wysuszyć je i delikatnie ułożyć w oryginalnym opakowaniu.

Stosując się do powyższych zasad, szybko można przekonać się, że rzęsy na pasku to produkt zdecydowanie wielorazowego użytku!

Dodaj komentarz