Uroda

Czym różni się krem CC od kremu BB? Poznaj różnice!

Marzysz o szybkim i prostym makijażu, dostosowanym do potrzeb swojej skóry? Stawiasz na minimalizm w ilości kosmetyków? Szukasz produktu łączącego w sobie działania pielęgnacyjne z dobrodziejstwem kosmetyków kolorowych? Poznaj kremy BB oraz CC! Sprawdź działanie i różnice, dzięki którym wybierzesz krem idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Coraz szersze grono kobiet wybiera te produkty zamiast podkładów. Mimo popularności tych produktów nie każdy jest w stanie wskazać, czym de facto są oba produkty i w jakich sytuacjach warto je stosować. Po analizie ich specyfiki, z pewnością łatwiej będzie wybrać optymalną opcję przy następnej wizycie w drogerii.

Czym jest krem BB? Połączenie pielęgnacji z kosmetykiem kolorowym

Pełną nazwą kremów BB jest Blemish Balm, aczkolwiek często stosuje się także określenie Beauty Balm. Oba stosowane są wymiennie i wskazują na krem do niedoskonałości. Co ciekawe, produkt ten został opracowany w Niemczech, a następnie w krótkim tempie zyskał na popularności w Azji, a następnie rozprzestrzenił się nawet do najdalszych zakątków świata.

Kremom BB przypisuje się możliwość uzyskania naturalnego piękna, młodzieńczego wyglądu, a także gładkiej skóry bez niedoskonałości i nieczystości. Tak więc stworzono produkt, który jest zarówno uniwersalnym balsamem, a przy tym prostym korektorem. Jest to idealna propozycja dla osób poszukujących ukojenia i lekkiego zatuszowania niedoskonałości.

Główne zalety i ograniczenia kremu BB

Ze względu na swoje lekkie działanie kryjące, może zastąpić lekki podkład, dzięki czemu można wyrównać koloryt, ukrywając przebarwienia. Głównym atutem kremów BB jest możliwość uzyskania promiennego i świeżego wyglądu, nawet bez makijażu.

Mimo licznych zalet, kremy te nie sprawdzą się we wszystkich sytuacjach. Przede wszystkim ich właściwości kryjące są ograniczone. Mimo odświeżenia cery nie będą w stanie zakryć dużych problemów. Tutaj lepiej wybrać matowy podkład. Dodatkowo krem BB nie leczy trądziku. Co więcej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że stosowany krem kolorem nie będzie idealnie dopasowany.

Kremy CC — sposób działania nowszej generacji kosmetyków

Kosmetyki te powstały na formule kremów BB. CC to skrót od określeń: Colour Control Cream, Color and Care oraz Color and Correct, co wskazuje na korygowanie, poprawę kondycji skóry, a także ukrywanie niedoskonałości, (trądziku, zaczerwienienia, pękniętych naczynek). Dużym atutem kremów CC jest ich wielozadaniowość. Powstały z myślą o połączeniu pielęgnacji z korektorem, podkładem oraz kremem korygującym.

Główne zalety i ograniczenia kremu CC

Z kremów CC skorzystają osoby, które dążą do zakrycia niedoskonałości przy jednoczesnym zachowaniu minimalizmu kosmetycznego. Jest to idealne rozwiązanie dla osób o cerze naczynkowej, trądzikowej oraz wrażliwej.

Unikalna symbioza działania składników kremu CC nie będzie wystarczająca w przypadku ciężkich problemów skórnych. Jest to kosmetyk, który nie sprawdzi się w przypadku rozległych blizn, silnych przebarwień lub stanów zapalnych. W takich przypadkach zalecana jest wizyta u specjalisty.

Analizując działania omawianych produktów, łatwo dostrzec różnice między nimi. Przede wszystkim BB wykazuje znacznie słabsze krycie i posiada lżejszą formułę, przez co polecany jest do każdego typu skóry. CC natomiast lepiej sprawdzi się przy cerze problematycznej.

Sprawdź na https://alkmie.com/pol_m_Produkty_Rodzaj-produktu_Krem-CC-430.html

Dodaj komentarz