Moda

Czym są kluby zakupowe, jakie mają opinie i czy fashionistki doceniają to rozwiązanie?

Miłośnicy mody chętnie polują na okazje oraz wyprzedaże. Sposobów na zaoszczędzenie gotówki jest wiele, a więc warto się z nimi zapoznać. Sporym zainteresowaniem fashionistek (i nie tylko) cieszą się kluby zakupowe. Oferty specjalne zarezerwowane są wyłącznie dla członków grupy – zazwyczaj można do niej dołączyć całkowicie za darmo, co jest wielkim udogodnieniem. Nie trzeba obawiać się dodatkowych opłat lub zbędnych formalności. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu!

Klub zakupowy – co to takiego?

Klub zakupowy można porównać do sklepu internetowego, który zarezerwowany jest wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Chcąc zapoznać się z ofertą, należy więc utworzyć konto, a tym samym dołączyć do grupy. Niezaprzeczalnym atutem jest fakt, że w zdecydowanej większości przypadków nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Ceny mogą być obniżone nawet o 70-80%! Upolowanie wyjątkowych okazji nie będzie więc żadnym wyzwaniem. 

  • W klubach zakupowych z dostępnymi produktami mogą zapoznać się wyłącznie zarejestrowane osoby. Nie jest to więc klasyczny e-sklep, którego asortyment może przejrzeć każdy użytkownik sieci.
  • Sprzedaż nie jest prowadzona w systemie ciągłym, a ilość towarów jest ograniczona. Produkty oferowane są w ramach kampanii, które są ograniczone czasowo. Właśnie dlatego po znalezieniu ciekawego produktu w atrakcyjnej cenie lepiej nie zwlekać! Może okazać się, że ktoś sprzątnie nam go sprzed nosa. 
  • Nie można jednoznacznie powiedzieć, kiedy przesyłka zostanie nadana. Najczęściej należy zaczekać na zakończenie danej kampanii sprzedażowej. Oczywiście może zdarzyć się tak, że w ciągu kilkunastu godzin wszystkie proponowane towary zostaną wyprzedane, co znacząco przyspiesza realizację zamówienia. 

Każdy klub zakupowy funkcjonuje w oparciu o inne zasady. Przykładem jest Zalando Lounge (szczegółowe informacje i opinie można znaleźć tutaj), który każdego dnia oferuje zupełnie nowe towary. Sprawdza się tutaj zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Niektóre produkty rozchodzą się w ciągu kilku minut od ich udostępnienia, co nie dziwi, bowiem koszt można jeszcze bardziej obniżyć, korzystając z kodów rabatowych. Dotyczy to w szczególności marek premium, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Najważniejsze zalety klubów zakupowych

Faktem jest, że kluby zakupowe posiadają wiele zalet. Nawet jeśli robimy zakupy internetowe sporadycznie, to warto do nich dołączyć. Najważniejszym plusem jest możliwość zaoszczędzenia sporej ilości gotówki. Jak wspomniano wcześniej, warto korzystać także z dodatkowych zniżek. To skuteczny sposób na to, aby zakupić wysokiej klasy odzież, obuwie i dodatki w okazyjnych cenach. 

Największe atuty klubów zakupowych to m.in.:

  • dostęp do produktów luksusowych marek (często niedostępnych w Polsce),
  • możliwość uzyskania sporych zniżek,
  • jasne warunki zwrotu/wymiany/reklamacji,
  • autentyczność towarów,
  • wysoka różnorodność asortymentu.

Opinie użytkowników

 „Większość użytkowników pozytywnie ocenia kluby zakupowe. To prosty sposób na to, aby zaoszczędzić mnóstwo gotówki. Na szczególną uwagę zasługują produkty marek premium. Wiele z nich nie jest dostępnych na polskim rynku. Ponadto, zakup w renomowanym e-sklepie nie wiąże się z żadnym ryzykiem.”

„Oczywiście nie istnieją rozwiązania idealne, które nie są pozbawione wad. Podstawowym minusem jest ograniczenie czasowe. Może zdarzyć się tak, że w czasie najgorętszych wyprzedaży nie będziemy posiadać dostatecznej ilości gotówki. Bywa również tak, że czas oczekiwania na wysyłkę zamówienia jest dość długi.”

Dodaj komentarz