Kids

Czym się kierować przy wyborze ubrań dla dziecka?

Bogata oferta ubrań i akcesoriów dla najmłodszych może przyprawić o zawrót głowy. Zwłaszcza że dzisiaj liczą się nie tylko komfort i bezpieczeństwo małych użytkowników, ale także – dobry styl. Czym się kierować, kompletując garderobę dla młodszych i nieco starszych pociech? Czytaj dalej i poznaj 6 praktycznych wskazówek.

Modne i komfortowe ubrania dla dzieci – po czym je rozpoznasz?

Jeszcze do niedawna rodzice nie przywiązywali większej wagi do tego, czy ubrania, które wybierają dla dziecka, są modne. Było to spowodowane mniejszą dostępnością kolekcji dziecięcych. Dzisiaj, kiedy wybór jest zdecydowanie większy, trendowe zestawy dla najmłodszych nie dziwią już nikogo. Jak wybrać propozycje, które zapewnią dziecku komfort i bezpieczeństwo? 

1. Naturalna i przewiewna tkanina

Nie mamy wątpliwości – ubrania dla najmłodszych, jeśli mają gwarantować komfort, muszą być uszyte z wysokogatunkowych tkanin o wysokiej higroskopijności i przepuszczalności powietrza. Warto stawiać na wiskozę, bawełnę i len, dobrym wyborem są także muślin, tencel i bawełniany denim. Takie materiały zapobiegną nadmiernemu poceniu się malucha, a w konsekwencji – niechcianym otarciom. 

2. Prawidłowo dopasowany rozmiar

Wielu rodziców decyduje się kupować ubrania dla dziecka z tzw. zapasem, czyli o rozmiar (a często – o dwa!) za duże. Takie rozwiązanie, chociaż bardzo praktyczne, dla malucha jest najczęściej niekomfortowe. Zbyt szerokie spodnie wymagają ciągłego poprawiania, a zbyt długie rękawy utrudniają swobodną zabawę. Chcąc zapewnić kilkulatkowi swobodę ruchów, sięgaj wyłącznie po ubrania w odpowiednio dopasowanym rozmiarze.

3. Swobodny i niekrępujący ruchów krój

Ubrania dla dzieci muszą być starannie zaprojektowane – w praktyce oznacza to swobodny krój i niekrępujący ruchów krój. Przykładem modeli, które cieszą się ogromną popularnością, zarówno wśród małych użytkowników, jak i ich rodziców, są klasyczne t-shirty, komplety dresowe, a latem – spodenki. Stylowe propozycje dla chłopców znajdziesz np. w ofercie Domodi.pl.  

4. Przemyślana kolorystyka 

Jeśli zależy Ci na budowaniu bezpiecznych, komfortowych i modnych zestawów dziecięcych, koniecznie zwracaj uwagę na kolorystykę wybieranych modeli. Staraj się nie tylko nie przesadzać z ilością i różnorodnością printów, ale przede wszystkim – wybierać kolejnej ubrania w obrębie jednej, spójnej gamy kolorystycznej. 

Stylowe dodatki muszą być bezpieczne. Jak je wybrać? 

Modne zestawy dziecięce nie mogą obejść się bez dodatków. Warto sięgać po bezpieczne buty dla najmłodszych (a więc – oddychające i odpowiednio elastyczne), plecaczki, czapki, opaski i chusty. Niemal przez cały rok pociecha może korzystać również z okularów przeciwsłonecznych. Warto wybrać model, który skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV. Chcąc mieć pewność, że stawiasz na jakość, zrezygnuj z sieciówkowych propozycji i odpowiednich okularów przeciwsłonecznych dla dziecka poszukaj tutaj: https://allani.pl/wyszukaj/okulary-dzieciece. Propozycje uznanych marek, precyzyjnie łączą dobry styl i bieżące trendy z funkcjonalnością i pełną ochroną oczu. 

Dodaj komentarz