Uroda

Czym wyróżniają się kosmetyki naturalne?

Od lat producenci kosmetyków prześcigają się w produkowaniu tych o jak najlepszym zapachu, wyglądzie, konsystencji. Jednak warto zauważyć, że to nie to jest najważniejsze. Kluczową rolę przy wyborze produktu powinien grać jego skład. Kosmetyki naturalne znacząco wpływają na stan naszej skóry i włosów. Czym jednak wyróżniają się kosmetyki naturalne? Co wpływa na ich świetną jakość?

Co warto wiedzieć o kosmetykach naturalnych?

Kosmetyki naturalne w swojej formule zawierają oleje roślinne, olejki eteryczne, glinki, ekstrakty ziołowe i kwiatowe, a nawet produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak śluz ślimaka czy wosk pszczeli, pozyskiwane bez szkody dla tych zwierząt. Do produkcji tego typu produktów używa się składników odpowiednio przebadanych. Ich skład musi być poddany odpowiednim badaniom laboratoryjnym i jego znaczna część musi zawierać produkty naturalne.

Dla kogo są kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne nadają się do każdego typu cery. Idealnie sprawdzą się dla alergików lub osób zmagających się z nadwrażliwością na standardowe produkty drogeryjne. Idealnie sprawdzą się też dla tych, którzy troszczą się o los planety. Warto też sprawdzić, z czego stworzone są opakowania, najlepiej wybrać te wykonywane ze szkła lub z materiałów biodegradowalnych. Pamiętaj jednak, że te produkty również mogą uczulać, świadomie analizuj składy i unikaj tych składników, na które twoja skóra źle reaguje.

Co dobrego dają kosmetyki o naturalnym składzie?

Naturalne kosmetyki zawierają łagodniejsze konserwanty, dopuszczone do tego typu produktów. Dodatkowo w ich składzie nie mogą znaleźć się takie składniki jak silikony, substancje zapachowe czy syntetyczne barwniki. Są bardziej ekonomiczne, mimo często wyższej ceny, starczają na dłużej i dzięki skondensowanemu składowi wymagają mniejszego użycia produktu. Zawierają przeważającą ilość naturalnych, dobrze przebadanych składników, a łagodne substancje zawarte w składzie zmniejszają ryzyko podrażnień.

Składniki zakazane w produkcji kosmetyków naturalnych

W wyborze kosmetyków kieruj się głównie składem, a nie etykietą. To tam mogą być ukryte produkty, które tak nigdy nie powinny znaleźć się w składnie. Oto lista tych, na jakie trzeba uważać:

  • pochodne ropy naftowej (parafina, olej mineralny);
  • SLS i SLES;
  • parabeny (Methyl, Ethyl Propyl);
  • glikole;
  • sztuczne kompozycje zapachowe.

Od czego zacząć przygodę z naturalnymi kosmetykami?

Nie wyrzucaj od razu tych kosmetyków, które już masz w domu. To bardzo nieekologiczne, po prostu przy kolejnych zakupach świadomie przeanalizuj skład i wybierz te produkty, które są tworzone w zgodzie z naturą. Przede wszystkim zainwestuj w kosmetyki, jakich używasz najczęściej – krem do twarzy, podkład, żel do mycia ciała i twarzy. To właśnie dzięki tym zmianom zauważysz największą poprawę. Daj sobie czas na próby, kosmetyki naturalne, tak samo, jak każde inne, potrzebują czasu, aby ukazać właściwe działanie, nie rezygnuj więc z nowości po pierwszym użyciu.

Sprawdź kosmetyki naturalne na https://www.phlov.com/

Dodaj komentarz