Uroda

Dobry fryzjer – jak znaleźć profesjonalny salon fryzjerski?

Znalezienie dobrego fryzjera nie należy do najprostszych zadań. Niestety bardzo często o tym, czy ktoś jest dobry, czy też nie dowiadujemy się dopiero po wyjściu z salonu. By uniknąć przykrych niespodzianek, rozczarowań i stresu warto poznać kilka cech, które podpowiedzą nam, czy salon, do którego planujemy się wybrać, jest dobry, czy też nie.

Czy lokalizacja salonu fryzjerskiego ma znaczenie?

Nie zawsze wybór najbliższego salonu fryzjerskiego będzie dobrym pomysłem. Jeśli zależy Ci na tym, by usługa została wykonana profesjonalnie, warto poszukać nieco dalej, a nawet wybrać się do innego miasta. Jeśli interesuje Cię dobry fryzjer Warszawa centrum będzie doskonałym punktem docelowym. To właśnie w stolicy znajdziesz salony fryzjerskie zatrudniające stale podnoszącą swoje kwalifikacje kadrę. Tam również możesz uzyskać modne fryzury, które w mniejszych miastach nie są jeszcze tak popularne, a co za tym idzie, wiedza na temat ich wykonywania jest znikoma.

Pierwsze wrażenie

Dobry fryzjer powinien być wizytówką swoich umiejętności i salonu. Warto więc pomyśleć o tym, aby osobiście złożyć wizytę w salonie celem umówienia się na termin. Będziesz mieć wtedy czas, aby rzucić okiem zarówno na pracowników salonu fryzjerskiego, jak i jego wyposażenie. Choć praca fryzjera nie należy do najczystszych, w samym salonie powinien panować porządek.

Pierwsze wrażenie odnosi się jednak nie tylko do samego wyglądu, ale również zachowania. O jakości świadczy bowiem także atmosfera panująca  salonie. Odwiedzając to miejsce lub dzwoniąc, by umówić się na termin, zwróć uwagę, jak czujesz się podczas rozmowy. Czy masz wrażenie, że obsługa salonu słucha Cię i jest przyjaźnie nastawiona? Czy może raczej czujesz się, jakbyś była kolejną natrętną osobą przeszkadzającą w pracy? Jeśli zapala Ci się czerwona lampka w głowie, jak najszybciej uciekaj z takiego miejsca.

Umiejętności fryzjerskie

Przechodzimy już do ostatniej części, czyli umiejętności i kwalifikacji fryzjerskich, które jednak powinniśmy iść w parze z dwoma poprzednimi czynnikami. Pod pojęciem umiejętności kryje się tak naprawdę wiele aspektów – od wiedzy z zakresu najnowszych trendów, aż po posiadane kwalifikacje potwierdzone certyfikatami. Co powinno wzbudzić Twój niepokój? Jeśli uzyskanie informacji na temat posiadanych kwalifikacji czy odbytych kursów jest trudnym zadaniem, zwykle oznacza to, że fryzjer po prostu nie ma się czym poszczycić. Ci dobrzy chętnie informują swoich klientów o świeżo odbytych kursach, by móc oferować nowe usługi stałym klientom, ale także otworzyć się na potrzeby tych nowych.

Dodaj komentarz