Zdrowie

Domowy sposób na relaks – odprężająca kąpiel

Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje chwili relaksu, szczególnie po długim dniu, który wymagał od nas wielu sił. Domowe SPA jest pojęciem znanym chyba każdej kobiecie. Jeśli jednak go nie znasz, to musisz go jak najszybciej wprowadzić do swojego życia!

Jak kąpiel wpływa na naszą skórę?

Odpowiednio przygotowana kąpiel relaksacyjna wpłynie na poprawę Twojego samopoczucia, dzięki czemu odetchniesz po ciężkim dniu. Co więcej, może mieć również działania zdrowotne. Jakie?

  • poprawia krążenie we krwi,
  • wspomaga działanie układu limfatycznego,
  • pomaga rozluźnić mięśnie.

Blog Wimin – porady dla kobiet

Od czego zacząć domowe SPA?

Do domowego SPA trzeba się właściwie przygotować. Kluczem jest atmosfera, która ma sprzyjać regeneracji i wyciszeniu. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, ale ułatwiamy to zadanie i poniżej przedstawiamy kilka rad:

  1. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie – zgaś światło w łazience i zapal świece o swoim ulubionym zapachu.
  2. Muzyka – najlepiej sprawdzają się spokojne melodie, które pomogą Ci się wyciszyć po ciężkim dniu.
  3. Dodatki do kąpieli – ich wybór jest ogromny! Możesz skorzystać z klasycznego płynu do kąpieli, olejków, czy soli lub kuli kąpielowych.
  4. Zapach – ulubiony zapach będzie idealnym zwieńczeniem relaksującej kąpieli. Jaki aromat będzie najlepszy? Wszystko zależy od tego, jakie zapachy lubisz najbardziej. Zapachy morskie doskonale relaksują ciało, cytrusowe i miętowe orzeźwiają, paczuli drzewa sandałowego odprężają, a zapach lawendy wycisza i uspokaja.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Zapach i muzyka to jedno. Przy odprężającej kąpieli ważna jest odpowiednia temperatura wody. Powinna ona optymalnie wynosić od 34 do 38 stopni Celsjusza. Cieplejsza woda działa usypiająco, a chłodniejsza pobudzająco. Zanim przystąpisz do kąpieli upewnij się, że masz wszystko czego Ci potrzeba – świeże ręczniki, ulubioną książkę, ciepłą herbatę czy lampkę wina. Nie zabieraj ze sobą telefonu – chyba, że do odtwarzania muzyki.

Co użyć do kąpieli? Płyn, sole, a może kule?

Płyn do kąpieli jest najbardziej popularny wśród kosmetyków, które stosuje się podczas kąpieli – łatwy w stosowaniu, szeroki wybór zapachów i szybki w wytwarzaniu piany. Jednakże w sklepach stacjonarnych czy internetowych, można znaleźć wiele, różnych produktów idealnych do relaksu w wannie. Jednym z nich jest kostka do kąpieli i peelingu Rytuał relaksu marki WIMIN. Dzięki niej pozbędziesz się złego nastroju, napięcia i zmęczenia. 

Czy długie kąpiele nie zaszkodzą zdrowiu?

Kąpiel w wannie powinna trwać maksymalnie 30 minut. Długie i gorące kąpiele nie są wskazane dla ludzi z chorobami układu krążenia lub posiadających problemy z krzepnięciem krwi. Odradza się je także przy nadczynności tarczycy, cukrzycy oraz nadciśnienia.

Relaksująca kąpiel ma Ci dać chwilę oddechu oraz wspomóc prawidłową pielęgnację ciała. Im dłużej będziesz przebywać w wodzie tym Twoja skóra będzie bardziej sucha, a naskórek rozmoczony.

Opracowanie: https://allwimin.com/pl/

Dodaj komentarz