Uroda

Drogeria internetowa vs stacjonarna – gdzie kupować kosmetyki?

Kosmetyki często bywają kupowane pod wpływem impulsu. Coś jest w promocji, ładnie wygląda, jest dobrze wyeksponowane na półce. Takie zakupy pod wpływem chwilowej emocji zwykle zdarzają się w drogeriach stacjonarnych i bywają przyczyną późniejszego rozczarowania. W drogerii internetowej takie pokusy są rzadsze, ale na przyjemność, płynącą z użytkowania produktu trzeba poczekać do przybycia paczki. Gdzie zatem lepiej kupować kosmetyki?

Wady i zalety drogerii stacjonarnych

Tu zwykle przychodzisz po to, czego zabraknie, a jest pilnie potrzebne. To także miejsce, gdzie kupujesz impulsywnie, a takie zakupy rzadko bywają strzałem w dziesiątkę. W tradycyjnych drogeriach możesz testować produkty. Jest to jednak zarówno zaleta, jak i wada takich miejsc. Oczywiście, można sprawdzić kolor szminki czy cienia, ale zwykle w bardzo ograniczonym zakresie. Niestety wiele osób nadal nie przestrzega zasad i zamiast korzystać z testerów, otwiera nowe produkty. A nie wszystkie są odpowiednio zabezpieczone, dlatego po zakupie można się zdziwić, że pomadka jest już naruszona, a tusz do rzęs lekko wyschnięty. Najlepiej więc wybierać kosmetyki z zabezpieczeniem, co niestety nie zawsze jest możliwe. W stacjonarnych drogeriach nie masz zwykle czasu na dokładny wybór produktu i czytanie etykiet, dlatego wybór kosmetyków nie zawsze jest trafny.

Zalety i wady drogerii internetowych

Problemów takich nie ma w drogeriach internetowych. Ich ogromną zaletą jest wielki wybór kosmetyków – niemożliwy do osiągnięcia nawet przez wiodące marki drogerii stacjonarnych. Nigdzie indziej nie znajdziesz takiej różnorodności. Każda markowa drogeria internetowa dba o to, by zakupy były przyjemnością i można było je dokonywać z łatwością. Dokładne opisy produktów pozwalają na zapoznanie się z ich składem, działaniem i efektem, co zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji. Dodatkowo można błyskawicznie porównać ze sobą wiele kosmetyków. To także ogromna ilość różnych marek oraz szeroki dostęp do całej gamy ich produktów. Tu nie ma ograniczeń powierzchni, więc wybór jest znacznie większy. Masz też pewność, że dostaniesz produkt oryginalnie zapakowany, którego nikt wcześniej nie otwierał, by sprawdzić kolor czy konsystencję, drastycznie obniżając jego trwałość. Kosmetyki są także właściwie przechowywane.

To co jest lepsze?

Dziś żyjemy w świecie rzeczywistym i internetowym, które się mieszają, tworząc nową jakość, czego przykładem jest drogeria internetowa. Siedząc w domowy zaciszu, na plaży, w parku, czy gdziekolwiek chcesz, możesz wybierać spośród tysięcy kosmetyków. Swoją drogerię masz w kieszeni, zawsze pod ręką, dzięki smartfonowi. Wady? Jedna – musisz poczekać na przesyłkę, ale dziś trwa to zwykle nie dłużej niż jeden dzień. I nigdzie nie musisz iść – najwyżej do pobliskiego paczkomatu. Wygoda i ogromny wybór – jeszcze kilkanaście lat temu mogłyśmy o tym pomarzyć. Dziś to nasza codzienność. To, co wybierasz? Jesteś #teamdrogeriainternetowa czy #teamzakupystacjonarne?

Dodaj komentarz