Moda

Dziecko wyrosło z ubrań – co z nimi zrobić?

Co roku powtarza się ta sama sytuacja, w której Twoja pociecha wyrasta ze swoich ubrań i potrzebuje nowych? Podpowiadamy, jak gospodarować garderobą dziecka, aby finalnie było to możliwie jak najbardziej ekonomiczne.

Daj dziecięcym ubrankom drugie życie

Dzieci rosną szybko i nic nie możemy na to poradzić. Im młodsze są nasze pociechy, tym szybciej wyrastają ze swoich ubrań. Wbrew pozorom ma to swoje dobre strony – jeśli spodnie lub bluza szybko staną się za małe na Twoje dziecko, wtedy z mniejszym prawdopodobieństwem zdążą się sprać, schodzić czy w jakikolwiek inny sposób stracić na jakości. To z kolei oznacza, że możesz dać im drugie życie. Jak to zrobić?

  • Jeśli Twoje dziecko ma młodsze rodzeństwo, zostaw dla niego ubranka na czas, kiedy młodsze maluchy do nich dorosną. Pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze na zakupach w przyszłości.
  • Sprzedaj dziecięce ubrania w internecie. Obecnie nie brakuje portali ogłoszeniowych i aukcyjnych, na których rodzice poszukują używanych ubranek dla swoich dzieci. Jeśli masz dziecięce ciuchy w dobrym stanie, to transakcji zyskają obie strony – kupujący dostaną taniej ubranka dla swoich pociech, a Tobie zwróci się chociaż część pieniędzy, jakie zostały przeznaczone na ciuchy.
  • Przekaż ubranka potrzebującym. Fundacje czy domy dziecka potrzebują ubrań dla swoich podopiecznych. Bardzo często na lokalnych portalach ogłoszeniowych czy grupach w mediach społecznościowych pojawiają się informacje o rodzinach, które nagle straciły dobytek swojego życia, np. z powodu pożaru czy powodzi. Im również będą potrzebne nowe ubranka dla dzieci.

Jak zatem widzisz, dając ubraniom drugie życie, możesz niekiedy nie tylko zaoszczędzić, ale nawet zarobić nieco pieniędzy, które następnie przeznaczysz na większe ubranka dla rosnącego dziecka lub na zupełnie inny cel.

Kupuj markowe ubrania dla dzieci

Na pierwszą myśl może wydawać się to niedorzeczne – przecież ubrania markowe są z reguły droższe niż ich niemarkowe odpowiedniki. Jednak rachunki w dłuższej perspektywie nie pozostawiają złudzeń.

Lepsza jakość markowych ubrań

Markowe ubrania dla dzieci oferują znacznie lepszą jakość, jako że są szyte z wytrzymalszych materiałów. Zatem Twoje dziecko prędzej wyrośnie z kurtki czy spodni, niż je zniszczy. Ubrania w dobrym stanie znacznie łatwiej jest odsprzedać, i to za wcale niezłe pieniądze.

Modne fasony

Druga kwestia to stylistyka markowych ubrań dla dzieci. W zdecydowanej większości wyglądają one o wiele lepiej niż ciuchy niemarkowe. Co więcej – ich design zwykle jest ponadczasowy i nie wychodzi z mody przez kolejne sezony. To znaczy, że możesz sprzedać je nie tylko zaraz po tym, jak Twoje dziecko z nich wyrośnie, ale też w kolejnych latach, kiedy znajdziesz kupca lub czas na wstawienie ogłoszeń do sieci.

Markowe ubrania dla dzieci nie muszą być drogie

Na koniec warto obalić mit, który mówi o tym, że markowe ubrania dla dzieci to duży wydatek. Nie zawsze jest to prawdą. Nie brakuje bowiem internetowych sklepów i butików, w których markowe ciuchy dla chłopców i dziewczynek wcale nie muszą kosztować dużo. Wystarczy, że odwiedzisz butik https://guapo-guapa.pl/, a przekonasz się, że Twoje dziecko może być ubrane dobrze za rozsądną cenę.

, a przekonasz się, że Twoje dziecko może być ubrane dobrze za rozsądną cenę.

Dodaj komentarz