Uroda,  Zdrowie

Endermologia – opinie, efekty, przeciwskazania

Endermologia to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów na cellulit i wyszczuplenie ciała, a nawet twarzy. Ten intensywny masaż mechaniczny połączony z podciśnieniem sprawia, że tkanka tłuszczowa jest stymulowana do wytwarzania kolagenu. To idealny zabieg dla osób, które nie lubią diet i ćwiczeń. Sprawdź, jaki opinie ma endermologia i jakie przynosi efekty.

Endermologia – opinie

Endermologia zbiera pozytywne opinie. Większość klientek po serii zabiegów z powodzeniem mieści się w ubrania o rozmiar mniejsze. Endermologia przynosi również efekty odmładzające i terapeutyczne, sprawdzi się przy usuwaniu bólu mięśni, likwidowaniu obrzęków. Sam zabieg nie jest szczególnie skomplikowany i według większości klientek — zupełnie bezbolesny, ale wszystko zależy od progu wytrzymałości. Niektóre odczuwają lekki dyskomfort.

Pacjentka zakłada specjalny kombinezon, który musi być idealnie dopasowany do ciała. Chodzi o to, żeby głowica maszyny nie stykała się ze skórą. Sama głowica składa się z dwóch ruchomych rolek, które sterowane są komputerowo, oraz komory ssącej. Fałd skórny zostaje wciągnięty między dwie ruchome części. Skóra jest ugniatana i rolowana. Zabieg trwa około 30-40 minut.

Endermologia – efekty

Aby endermologia przyniosła zamierzone efekty, należy wykonać serię zabiegów. Jeden z pewnością nie przyniesie żadnych rezultatów. Najlepiej wykonać serię 10-20 zabiegów, ale wszystko zależy od oczekiwań oraz stanu skóry. Tygodniowo powinno wykonywać się 2-3 zabiegi, nie więcej. Efekty endermologii to:

  • redukcja cellulitu różnego pochodzenia, skóra staje się wyraźnie naprężona, jędrna i elastyczna;
  • wyszczuplenie oraz wymodelowanie sylwetki;
  • oczyszczenie organizmu z toksyn poprzez masaż limfatyczny;
  • rozluźnienie napiętych mięśnie i poprawa krążenie krwi;
  • endermologia potrafi także odmłodzić – wszystko za sprawą pobudzenia krążenia krwi oraz limfy.
Endermologie LPG Alliance® – skuteczne usuwanie cellulitu

Endermologia – przeciwwskazania

Endermologia, jak każdy zabieg, ma określone przeciwwskazania. Należą do nich:

  • nowotwory, ponieważ masaż może rozsiać komórki nowotworowe po całym organizmie;
  • zapalenie żył oraz bolesne żylaki, a także skłonność do powstawania naczyniaków;
  • ciąża oraz karmienie piersią, zabiegu nie wolno również wykonywać do 5 miesięcy po porodzie naturalnym oraz do 8 po cesarskim cięciu.

Jeśli mamy pewne wątpliwości i nie wiemy, czy możemy poddać się zabiegowi, warto zgłosić się do konkretnego gabinetu, w którym jest on wykonywany i skonsultować swoje problemy zdrowotne.

Dodaj komentarz