Uroda

Etapy codziennej pielęgnacji twarzy

Pragnienie każdej kobiety mieć piękną i zadbaną skórę jest całkowicie naturalne. Prawidłowa pielęgnacja twarzy — to złożony system działań sekwencyjnych, z których każde odgrywa ważną rolę. Zrównoważone odżywianie, spacery na świeżym powietrzu i zdrowy sen mają znaczący wpływ na stan skóry, ale dziś chcemy skupić Twoją uwagę na etapach codziennej pielęgnacji. Przestrzegając kilku prostych zasad, będziesz w stanie znacząco poprawić stan skóry, i już nigdy nie będziesz musiała nieśmiało ukrywać twarzy przed wzrokiem ciekawskich.

Codzienna pielęgnacja: instrukcja krok po kroku

Aby zabiegi pielęgnacyjne przyniosły skuteczny rezultat, stwórz sobie nienaruszalną zasadę wykonywać ich regularnie i w określonej kolejności. Tylko w takich warunkach będą miały długotrwały efekt. Jednorazowe manipulacje ze skórą raczej nie wpłyną znacząco na jej stan, dlatego systematyczność i konsekwencja — to klucz do sukcesu na drodze do nieskazitelnej cery.

Demakijaż

Spanie w makijażu — to ciężki grzech dla każdej kobiety, która szanuje siebie i dba o swoją skórę. Na początkowym etapie mycia delikatnie przetrzyj zanieczyszczone miejsca wodą micelarną lub olejem hydrofilowym. Te produkty są w stanie delikatnie rozpuszczać kosmetyki kolorowe i jednocześnie usuwać nagromadzony brud i kurz uliczny z powierzchni skóry.

Oczyszczanie

Na tym etapie należy dokładnie oczyścić skórę z wydzieliny gruczołów łojowych, potu i zanieczyszczeń zewnętrznych. Eksperci zalecają wybór produktów do oczyszczania w zależności od typu skóry. Właścicielkom cery tłustej lepiej nadają się pianki i żele zawierające składniki przeciwzapalne. W przypadku suchej skóry najlepszą opcją będzie mleczko, krem lub mus o działaniu nawilżającym.

Tonowanie

Kolejny krok — przywrócenie odpowiedniego pH skóry. Toniki skutecznie działają również na zwężenie porów, regulują pracę gruczołów łojowych, usuwają resztki wcześniej stosowanych produktów, wyrównują koloryt twarzy i przygotowują skórę do kolejnych zabiegów.

Nawilżanie, odżywianie, regeneracja

Tłusty połysk nie zawsze jest oznaką zwiększonego wydzielania sebum: przede wszystkim sygnalizuje, że skóra jest odwodniona. Dlatego skórę każdego typu należy nawilżać i odżywiać przy pomocy kremów, żeli lub emulsji.

Ochrona

Codzienna pielęgnacja domowa obejmuje również stosowanie produktów z filtrem SPF niezależnie od pory roku. Nie warto zaniedbywać takich produktów, zwłaszcza jeśli Twoja skóra jest podatna na przebarwienia.

Produkty do pielęgnacji dodatkowej

Oprócz podstawowych produktów pielęgnacyjnych istnieje wiele innych przydatnych produktów, które mogą znacząco wpłynąć i poprawić stan skóry. Zalecamy również stosowanie masek, peelingów i różnych serum w celu uzyskania jak najlepszych wyników w pielęgnacji. Kupić wszystkie te produkty, a także zamówić konsultację u profesjonalnego kosmetologa można na stronie cosibella.pl.

Dodaj komentarz