Kids,  Zdrowie

Femaltiker na pobudzenie laktacji – opinie

Femaltiker to popularny wśród kobiet preparat ziołowy, który stymuluje organizm do produkcji prolaktyny, czyli hormonu wykazującego dobroczynny wpływ na produkcję naturalnego pokarmu. Dlatego tak wiele mam sięga po niego w okresie laktacji. Jakie opinie ma Femaltiker i jak stosować preparat?

Femaltiker — co to za preparat?

Femaltiker ma postać proszku do sporządzania roztworu doustnego. W opakowaniu znajduje się 12 saszetek, z czego każda saszetka zawiera: 4,8 g wyciągu słodu jęczmiennego, 200 mg β-glukanu z jęczmienia, 80 mg wyciągu z melisy lekarskiej. 1 saszetkę należy rozpuścić w szklance wody lub mleka.

Właściwości preparatu wynikają z zastosowania odpowiedniej mieszanki wyciągów ziołowych. Ekstrakt słodu jęczmiennego w połączeniu z β-glukan z jęczmienia wykazuje działanie stymulujące organizm do produkcji prolaktyny. Jest to hormon, który jest bezpośrednio związany z laktacją – jego wysokie stężenie sprzyja wytwarzaniu naturalnego pokarmu przez pęcherzyki mleczne. Z kolei wyciąg z melisy sprawia, że Femaltiker ma właściwości relaksujące.

Podsumowanie akcji testowej „rzucamy wyzwanie Femaltikerowi, czyli ...

Wskazaniem do przyjmowania preparatu Femaltiker jest zbyt mała produkcja pokarmu oraz problem z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji. W celu wywołania laktacji po porodzie należy przyjmować 2 saszetki na dobę. W celu utrzymania laktacji dawkę można zmniejszyć do 1 saszetki dziennie. W razie potrzeby porcję preparatu można zwiększyć.

Femaltiker – przeciwwskazania

Preparatu Femaltiker nie należy stosować w przypadku występowania nadwrażliwości organizmu na którykolwiek z jego składników. Przyjmowanie suplementu jest bezpieczne, warto jednak zapoznać się najpierw z informacjami o środkach ostrożności zawartymi w ulotce, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, należy skontaktować się z lekarzem. Do tej pory nie stwierdzono skutków ubocznych podczas suplementacji.

Femaltiker – opinie

Opinie na temat Femaltiker są w większości pozytywne. Wysoką skuteczność preparatu potwierdza badanie z randomizacją ślepą próbą przeprowadzane w 2 ośrodkach referencyjnych. Po 2 tygodniach od włączenia Femaltiker do diety matki karmiącej, aż 93% kobiet biorących udział w badaniu miało polepszoną laktację.

Dodaj komentarz