Lifestyle

Fotele kosmetyczne do salonu – jak wybrać najlepsze

Aranżacja salonu kosmetycznego to twoja wizytówka, po której bardzo często oceniają cię klienci. To zupełnie normalne – jesteś bowiem specjalistą, dla którego estetyka stanowi bardzo ważny element pracy. Planując zakup mebli, musisz bardzo się starać. Powinno być schludnie, ale także elegancko i z klasą. Sercem całej aranżacji jest natomiast fotel kosmetyczny. Warto postawić na modele o wyjątkowym designie, ale nigdy nie można zapomnieć o najważniejszym – musi być wygodny, by po kilku godzinach zabiegu klienci czuli się naprawdę zrelaksowani.

Nie da się ukryć, że salon kosmetyczny to nie tylko miejsce, do którego przychodzimy po ładny wygląd. To w pewnym sensie wciąż luksusowe przeżycie, które ma pozwolić nam się zrelaksować i wypocząć, a z pewnością oderwać się od codziennych problemów i obowiązków. Wybrane przez ciebie fotele kosmetyczne muszą być więc naprawdę komfortowe. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by kupiony przez ciebie model okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Jak wybrać fotel kosmetyczny do salonu?

W absolutnie każdym salonie kosmetycznym zawsze najważniejsza jest dbałość o wygodę klienta. Zdecydowanie powinna stać się twoim priorytetem, gdy przeglądasz dostępne na rynku fotele kosmetyczne. Nie ma znaczenia rodzaj wykonywanych przez ciebie i twoich pracowników zabiegów – przychodzący do was ludzie zawsze muszą czuć się zrelaksowani. To dla ciebie gwarancja, że pojawią się u ciebie po raz kolejny oraz polecą twój gabinet swoim znajomym.

Wybierając fotele kosmetyczne musisz wziąć pod uwagę również komfort pracy. Zawsze wybieraj modele, które dają możliwość regulacji swoich wymiarów. To jedyny sposób, by dopasować je odpowiednio do wzrostu pracowników. Wygoda w miejscu pracy przełoży się na mniejsze problemy ze zdrowiem, te zaś – na większą wydajność.

Najlepszy fotel kosmetyczny powinien zapewniać:

  • regulację wysokości,
  • wyprofilowane oparcie,
  • wygodne, szerokie siedzisko
  • stabilną konstrukcję,
  • wygodny podnóżek,
  • praktyczne kółeczka,
  • cichy silnik (opcjonalnie).

Zwracaj również uwagę, by wybierane przez ciebie fotele kosmetyczne były łatwe w obsłudze. Zawsze liczy się design, który stylistycznie uzupełnia wnętrze gabinetu, niemniej funkcjonalność tego mebla ma ogromne znaczenie dla wygody pracowników. Zanim wybierzesz konkretny model skrupulatnie przejrzyj listę oferowanych przez siebie zabiegów, by móc dostosować parametry pracy do swoich potrzeb. Najczęściej będziecie korzystać z regulacji wysokości, jednak to nie jedyna kwestia, o której musisz pamiętać przed zakupem.

Jak regulować fotele kosmetyczne?

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszym parametrem będzie wspomniana wcześniej regulacja wysokości i zmiana kąta nachylenia oparcia. Okazuje się jednak, że poszczególne modele bardzo różnią się między sobą. Jakie rozwiązania są najczęściej wybierane?

  • Manualne fotele kosmetyczne – zarówno oparcie, jak i zagłówek regulowane są ręcznie, co zdecydowanie nie jest wygodne. Ich zaletami są jednak korzystna cena i lekkość, która pozwala na przestawianie ich z miejsca na miejsce.
  • Hydrauliczne fotele kosmetyczne – w swoim działaniu wykorzystują praktyczną pompę hydrauliczną, czyli specjalną dźwignię do regulowania ich wysokości.
  • Elektryczne fotele kosmetyczne wyposażone w niewielki silniczek lub nawet kilka, dzięki którym możliwa jest naprawdę płynna regulacja wysokości i innych części fotela. Ich istotną wadą jest jednak dość wysoka cena.

Designerskie fotele kosmetyczne

Fotele kosmetyczne do salonu powinny łączyć w sobie wygodę i funkcjonalność oraz być dostępne w korzystnej cenie. Jednocześnie musisz pamiętać, by nadać swojemu gabinetowi indywidualny styl, po którym wkrótce zaczną rozpoznawać cię klienci. Poczucie estetyki jest w twoim zawodzie niezwykle ważne. Zwracaj również uwagę na łatwość utrzymania foteli w czystości. Higiena w salonie kosmetycznym jest jednym z podstawowych warunków, jeśli zależy ci na dobrej opinii i sukcesie.

Dodaj komentarz